Karşınızda Yeni Opel Insignia Sports Tourer

By on 10 Şubat 2017

Tamamen yenilenmiş Opel yeni Insignia Sports Tourer çok formda görünüyor. Büyük bir coupe’nin sportif özelliklerini ve gerçek bir amiral gemisine yakışan şekilde ferahlık ve güvenlik özelliklerini bir araya getirecek.

İkinci nesil Insignia, nefes kesen hatları, bir önceki modelden 100 litre artırılarak 1.640 litreye ulaşan bagaj hacmi ve Opel IntelliLux LED® Matrix farları ve ultra modern sürücü destek sistemlerinden, havalı head-up display’e yüksek teknoloji çözümleri ile göz dolduruyor.

Exciting eye-catcher: The athleticism of the new Opel Insignia Sports Tourer is derived from the Monza Concept design study.

Yeni amiral gemisi, 2.0 dizel otomatik motoruyla sekiz ileri otomatik şanzıman ve tork vektörleme özellikli akıllı dört çeker sistemi gibi özelliklere sahip Rüsselsheim’da üretilecek ilk otomobil olacak. Yeni Insignia Sports Tourer 7 Mart 2017 tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda meraklıları ile buluşacak. Ülkemizde ise 21-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak.

Yeni Insignia Sports Tourer, motor-şanzıman seçeneği ve donanım seviyesine bağlı olarak bir önceki modelden 200 kilograma kadar daha hafif. Bu hafif materyaller ve verimli tasarım sayesinde mümkün oldu. Sürücünün alçak oturma pozisyonu ile bir araya geldiğinde sürüş dinamiklerinde gözle görülür bir iyileşme sağlanıyor. Daha önce Rüsselsheim’dan çıkan hiçbir station wagon bu kadar çevik olmamıştı.

Clear lines: The Opel blade characterizes the side of the new Opel Insignia Sports Tourer. The sweeping chrome between windows and roof makes the wagon look even more dynamic.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Yeni amiral gemimiz sürüşü daha güvenli ve rahat kılan, herkesin ulaşabileceği üstün teknolojileri içeriyor. Ferah iç alanı gerçekten çarpıcı. İster iş, ister tatil amaçlı olsun, yeni Insignia Sports Tourer her türlü ulaşım ihtiyacını karşılamaya hazır. Ayrıca sürüş tecrübesi de çok dinamik. Yeni modelimiz bir önceki modele kıyasla daha ince ve opsiyonel olarak sunulacak olan en yeni nesil FlexRide şasi sistemine sahip” dedi.

Neatly arranged cockpit: The driver of the new Opel Insignia Sports Tourer sits deep, surrounded by the instrument panel and the center console.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir