Karşınızda Yeni Hyundai Genesis!

By on 12 Kasım 2015

Otomotiv sektörünün öncü isimlerinden olan Hyundai, geçtiğimiz günlerde kendi bünyesinde bulunan ve lüks otomobiller üretmekle görevlendirdiği Genesis‘in tek başına bir marka olacağını duyurmuştu. Bu ayrılma, şirketler arasındaki hiçbir konumu değiştirmeden sadece sektörel bir hamle olarak yapılacaktı ve Genesis, her ne kadar Hyundai‘den ayrı görünse de araç markasının başındakiler halaHyundai yetkilileri olacaktı. Hyundai bu ayrılmayı duyururken Genesis‘in çizgisini bozmayacağını ve önceden yaptığı gibi son derece lüks araçlar yapmaya devam edeceğini duyurmuştu.

Hyundai, Genesis‘in ayrı bir marka olarak sektöre atılmasının Genesis marka araçların satışı ve üretimi açısından çok önemli olduğunu belirtmiş, markanınHyundai alt yapısında kalmasının Genesis‘in büyümesi için bir engel olduğunu vurgulamıştı. Bu engellenen büyümenin 2020 yılına kadar çok daha hızlanacağını duyuran Hyundai, Genesis‘in ayrılmayla birlikte 2020 yılına kadaren az 6 yeni model araç tanıtacağını da duyurmuş ve iddialı bir hedeften söz etmişti. Bugün yapılan açıklamaya göre bu 6 aracın ilki, Genesis tarafından ayrılmadan sadece birkaç gün sonra tanıtıldı.

Genesis‘in tanıttığı bu aracın adı “Genesis G90“. Genesis G90, markanın önceden piyasaya sürdüğü Vision G Concept ile benzer özellikler taşıyor. Hyundaitarafından “şimdiye kadar ürettiğimiz en lük otomobil” olarak tanıtılan Vision G Concept‘in bir benzeri olan Genesis G90, sektörde Mercedes SSerisi ve BMW 7Serisi ile rakip olacak.

Aracın şu an sadece dış görünüşünün bulunduğu birkaç görsel basınla paylaşıldı. Daha detaylı bilgilerin gelmesiyle Genesis‘in bu yeni aracının ne kadar iyi olduğunu anlayabileceğiz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir