Karşınızda Yeni Görüntüsüyle 2018 Skoda Fabia

By on 09 Şubat 2018

Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergilenmesi için geri sayımına devam etttiğimiz araçlardan birisi olan 2018 Skoda Fabia‘nın ilk ipucunu geride bıraktığımız ocak ayı içerisinde almıştık. Kaynakları üzerinden yaptığı bu bilgilendirmenin ardından bizleri çok fazla bekletmeyen Skoda, makyaj operasyonuna aldığı Fabia’nın dış tasarımının yanı sıra sahip olacağı özelliklerin büyük bir bölümünü paylaştı. Hatchback versiyonun yanı sıra station wagon versiyonuyla da karşımıza çıkan makyajlı Skoda Fabia’nın daha çok kokpit bölümünde yapılan değişimlerle ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Tabi ki “basit ve zeki” dokunuşların eşliğinde.

2018 model yılıyla birlikte beklediğimiz gibi ışıklandırma grubuna LED teknolojisini kazanan Fabia’nın genel hatları itibarıyla 2017 ile büyük oranda benzeştiğini rahatlıkla görebiliyoruz. İlk kez 18 inç‘lik jant opsiyonuyla satın alınabilecek olan araçta makyaj kapsamında ön ve arka tamponlarda ufak revizyonlar yer alıyor. Motor kısmında üç silindirli benzinli seçeneklerin hakim olarak sunulduğu Fabia’nın giriş seviyesinde 60 ve 75 beygirlik güç versiyonlarıyla satın alınabilecek olan 1.0 litrelik MPI var.

2018skodafabia4

Bunun bir üstüne aynı motora turbo desteği koyan Skoda, versiyonları 95 ve 110 beygir olarak şekillendiriyor. Kullanıcıların yedi ileri DSG şanzımana sadece 110 beygirlik versiyonla sahip olabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. 1.4 litrelik dizel motor ise şimdilik resmi kaynakların dile getirmediği parçalar arasında.

2018skodafabia2

Kokpit bölümüyle ilgili fotoğraf paylaşmak yerine, ilk adımda bizlere teknik bilgileri vermeyi tercih eden Skoda, Fabia’nın içerisinde 6,5 inç‘lik multimedya ekrana yer veriyor. Apple CarPlay ve Android Auto gibi desteklerin de sunulduğu bu ekrana USB ve SD kart ile veri aktarmak mümkün. Skoda’nın arka tarafta seyahat edenleri düşünerek yer verdiği iki adet USB bağlantı noktası ve tablet tutucular hiç şüphesiz kullanıcıları fazlasıyla memnun edecek. Teknolojik asistan desteği konusunda da artık eli oldukça zenginleşen Fabia’ya, ailenin üst seviyedeki abilerinden aktarımlar yapılmış. Baktığımızda kör nokta uyarı, geri bölge trafik asistanı ve uzun far asistanı gibi yenilikler önümüzdeki günlerde daha detaylanacak olanların habercisi niteliğini taşıyor. Mart ayında kapılarını açacak olan fuar öncesinde daha da detaylanmasını beklediğimiz 2018 Skoda Fabia ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir