Karşınızda Volkswagen Grand California ve İlk Resmi Özellikleri

By on 08 Ağustos 2018

2017’nin akıllarda en çok yer edinen projelerinden bir tanesi olan Volkswagen California XXL, T1’den başlayan gezgin felsefesini günümüze taşıdı. Volkswagen Grand California adıyla seri üretim bandına aktarılacağı duyurulan modelin kullanıcıların karşısına çıkartılacağı ilk yerse Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek olan karavan fuarı olacak.

vwgrandcal4

Fuar öncesinde elindeki tüm özellikleri vermekten kaçınan Volkswagen yine de bizi çok fazla gizemli cümleyle boğmuyor. Toplamda 5.986 milimetre uzunluğunda bir karavan olarak üretime geçirileceğini öğrendiğimiz Grand California, bu sayede ailenin en üst noktasına konumlandırılıyor.

vwgrandcal7

Tavan bölümünde yapılan değişimle yükseklik bakımından da iyileştirilen modelde duş alabileceğiniz bir banyo, ufak bir mutfak, yatak odası, çocuklar için üst bölümde konumlandırılan ek bir bölüm ve ortak yaşam alanı gibi bölümlerin hepsi birebir şekilde korunuyor.

vwgrandcal5

Buzdolabı kısmında 70 litreye kadar kullanım alanı vadeden bir ünitenin yer verilmiş olması da altı çizilmesi gereken detaylardan bir tanesi. Güneş enerji sistemi sayesinde temel ihtiyaçlar için depolamanın da yapılabildiği Grand California’da opsiyonel olarak elektrikli cam tavan da seçilebilecek. Motor seçenekleriyle ilgili şimdilik herhangi bir bilginin verilmediği modelin dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olduğu da resmiyet kazanan detaylar arasındaki yerini aldı.

vwgrandcal6

vwgrandcal8

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir