Karşınızda Skoda Karoq Sportline Ve Öne Çıkan Özellikleri

By on 02 Ağustos 2018

Geride bıraktığımız gün kompakt SUV modeli Karoq’un arazı karakterini öne çıkartmak üzerine kurduğu Scout paketini tanıtan Skoda, şimdi de rotasını sportifliğe odaklamış şekilde karşımıza çıktı. Kodiaq ve Suberb gibi modellerinde de gördüğümüz performans odaklı yaklaşımın uygulandığı versiyon, göze göze hoş gelecek parçaların değişimi üzerine yönleniyor.

skodakaroqsportline1

Dünkü arazi versiyonunda olduğu gibi herhangi bir teknik modifikasyon içermeyecek şekilde, bir donanım paketi olarak gelen Sportline, kırmızı renk seçeneğiyle çıkış felsefesini fazlasıyla tamamlıyor. Skoda’nın gündeminde olan RS versiyonları için de bir nebze de olsa fikir verebilecek olan paketin önümüzdeki ekim ayı içerisinde kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda sahne alacak. Modelle ilgili fiyat ve satış süreciyle ilgili bilgiler de ancak o gün alabilecek gibiyiz.

skodakaroqsportline3

Sportline versiyonunun Karoq’a eklediği karakter öncesinde satın alınabilecek olan motor seçeneklerinden kısaca bahsedelim. Giriş seviyesinde 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik TSI motorun yer aldığını görüyoruz. Benzinli motorun ikinci ayağında ise 2.0 litrelik ünite 190 beygirlik parça tercihler arasındaki yerini alıyor. Satın alınabilecek tek dizel seçenek ise yine 190 beygir güç değeriyle 2.0 litre TDI makine.

skodakaroqsportline2

6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavrama şanzımanla kombin edilebilen bu motorlar üst paketlerde dört tekerlekten çekişli altyapıya da sahip oluyor. İşin tasarım ayağında ise Scout versiyonunda gördüğümüz gibi daha sportif tampon ve gövde seti, karartılmış camlar ve 19 inç’e kadar esneklik gösteren özel tasarım jant seti karşımıza çıkmakta.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir