Karşınızda Skoda Karoq Scout ve Öne Çıkan Özellikleri

By on 31 Temmuz 2018

Kodiaq’tan sonra SUV ürün gamına yeni bir model ekleme konusunda elini hızlı tutan Skoda, Karoq ile bir süredir kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. Şimdi de üçüncü bir üye olarak Kamiq modelinin geri sayımı içerisinde olan marka, aldığı geri dönüşleri ve rakiplerinin planlamasını da oldukça yerinde analiz ediyor.

Standart versiyonların tanıtılmasının ardından arazi karakteri daha ön plana çıkartılan Karoq Scout, bunun son ve en güzel örneklerinden bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Kodiaq L&K‘da olduğu gibi genişletilmiş bir donanım paketi olarak nitelendirebileceğimiz versiyon, makyaja önem veren kullanıcıların dikkatini fazlasıyla çekecek.

skodakaroqscout2

Geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleştirilen Kodiaq Scout modelinde olduğu gibi, Skoda’nın dış bölümdeki değişimleri temel noktalar üzerine yoğunlaşıyor. Kalite algısını da artırma adına yapılan bu değişimler arasında krom detayların hissedilir derece artması da dikkat çekiyor. Bunlara ek olarak 18 veya 19 inç olarak tercih edilebilen jant seti, ön ve arka tamponlar ve yanal basamaklar arazi modellerinde gördüğümüz hissiyatı yaratmak adına Kodiaq’a dahil ediliyor.

skodakaroqscout3

Kokpit bölümünde koltuk döşemeleri, paslanmaz çelik pedal seti, LED ambiyans aydınlatması ve diğer standart özellikler nispeten bu ruhu daha az yansıtan değişimlerle geliyor. Sadece dört tekerlekten çekişli olarak satın alınabilecek olan Skoda Kodiaq Scout’ta iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Kullanıcılar dilerlerse 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik benzinli, isterlerse 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo dizel makine ile aracı satın alabilecek.

skodakaroqscout1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir