Karşınızda Sınırlı Üretilecek Ford Ranger Thunder

By on 19 Mayıs 2020
ford-ranger-thunder-3

Pickup pazarının en önemli isimlerinden birisi olan Ford Ranger, geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa pazarına gönderilen Raptor versiyonuyla rekabeti bambaşka bir noktaya taşıdı.

Koronavirüs sebebiyle duraksama dönemine giren pazara uzun süre sonra yeni bir isim daha geliyor. Tanıtımı bugün gerçekleştirilen Ford Ranger Thunder, özel renk seçeneği, gövde parçaları ve kokpit özelliklerini beraberinde getiriyor. Ranger Wildtrak paketi üzerinde inşa edilen modelin Avrupa pazarı için toplam üretimi 1.400 adet ile sınırlı olacak.

ford-ranger-thunder-4

Deniz Grisi olarak isimlendirilen özel bir renkle gelen Thunder versiyonunda karakteristik parçalar sadece bununla sınırlı değil. Izgara başta olmak üzere bazı temel bölgelerinde yer verilen kırmızı vurgularla farkını hissettiren versiyonun arka bölümünde, karartılmış çerçevelere sahip LED farlar 3D efektli “Thunder” rozetleri ve mat siyah “Ranger” logosu da dikkat çekiyor.

ford-ranger-thunder-5

Ranger Thunder’da 18 inçlik siyah alaşım jantlar da standart olarak geliyor. Modelin kaputunun altında standart olarak 2.0 litrelik dizel motor karşımıza çıkıyor. Raptor’da sunulan bu motor 213 PS güç ve 500 Nm tork üretiyor.

ford-ranger-thunder-6

Versiyonda standart olarak 10 kademeli otomatik şanzımanın sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ranger Thunder yurt dışında 39.900 dolarlık fiyatla satışa sunuluyor.

ford-ranger-thunder-3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir