mouse ile üzerine gelince

Karşınızda SEAT İmzalı Elektrikli Motosiklet ve Elektrikli Scooter

By on 22 Kasım 2019
karsinizda-seat-imzali-elektrikli-motosiklet-ve-elektrikli-scooter-3

İlk bilgileri geçtiğimiz hafta gelen SEAT elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter, tasarımları ve detaylarıyla karşımıza çıktı. Siyah ile kırmızı renklerin harika uyumu etrafında hazırlanan modellerden ilk olarak e-Scooter elektrikli motosiklet modeline bakalım.

karsinizda-seat-imzali-elektrikli-motosiklet-ve-elektrikli-scooter-7

İki kişilik tasarlanan şık tasarımlı motosiklet, 11 kW (14,7 beygir) gücünde bir motor ile geliyor ve 240 Nm tork üretebiliyor. 0’dan 50 km/s hıza 3,8 saniyede çıkabilen model, söylendiği kadarıyla 100 km/s hıza çıkabiliyor. Tek şarjla 115 km yol yapabilen e-Scooter, teknik olarak aşırı iddialı değil ama modern tasarımıyla kendisine baktırmayı sonuna kadar biliyor. SEAT elektrikli scooter ise e-Kickscooter olarak geçiyor.

karsinizda-seat-imzali-elektrikli-motosiklet-ve-elektrikli-scooter-5

Bu modeli de oldukça modern hazırlayan firma, bu alana ilk defa girmiyor. Bu açıdan geçmiş e-Kickscooter’dan öğrenilenler ile yeni modelin çok daha iyi hale getirildiği aktarılıyor. Bünyesinde 551 Wh pil yer alan scooter, bu sayede üzerindeki kişiyi 65 km kadar götürebiliyor. Bu gerçekten iddialı dururken, modelde bağımsız fren sistemi ve gece kullanımı için LED aydınlatmalar yer alıyor.

karsinizda-seat-imzali-elektrikli-motosiklet-ve-elektrikli-scooter-6

Modellerin maalesef henüz tam olarak ne kadara satılacağı bilinmiyor. Sadece 2020 yılında üretime sokulacağı açıklanan geleceğin kişisel ulaşım araçları, birçok ülkede resmi olarak satılacak deniyor. Ancak bu ülkeler de henüz açıklanmıyor. Umuyoruz bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyordur.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir