Karşınızda MINI Electric Concept!

By on 01 Eylül 2017

Frankfurt Otomobil Fuarı’na hazırlanan markalar arasında olan Mini’nin organizasyona getirmeye hazırlandığı ve şu anda bakmakta olduğumuz bu konsept, planlanan bu sürecin artık son aşamalara geldiğine işaret ediyor. 2019 yılında seri üretimine başlanılması planlanan elektrikli modelin marka içerisindeki şemasını temsil eden MINI Electric Concept’te bazı parçalarının üç boyutlu yazıcı kullanılarak üretilmesi de dikkat çeken detaylar arasında.

mini-electric-concept-13-1000x562

Beygir gücü veya menzil gibi teknik değerleri paylaşılmayan MINI Elecktric Concept’te alışık olduğumuz MINI tasarım ruhundan parçalar karşımıza çıkıyor. Izgara bölümü elektrikli otomobillerde gördüğümüz kapalı formda tasarlanan konseptin geniş yapılı hava girişleri soğutma görevinin kusursuz yapılması görevini görüyor.

mini-electric-concept-04-1000x562

Ön far yapısıyla da bu zamana kadarki MINI modellerinden ayrılan araç, üç boyutlu yazıcı vasıtasıyla fiberglass materyalden üretilen bölümleriyle geleceğin üretim mekanizmasının da izlerini taşıyor. Sokaklara çıkmak için artık önünde iki yıldan az bir süre kalan elektrikli MINI’nin son konsept versiyonu Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sahne alacak.

mini-electric-concept-09-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir