Karşınızda Makyajlanan Yeni Nissan Qashqai

By on 17 Haziran 2017

Resmi tanıtım etkinliği geçtiğimiz mart ayında gerçekleştirilen 2018 Nissan Qashqai‘nin piyasaya çıkmasına artık sayılı günler kaldı. Avrupa satışlarına önümüzdeki aydan itibaren başlanacak olan ve ilk fiyat bilgileri önümüzdeki günlerde açıklanacak olan yeni Qashqai dış tasarımında küçük bir makyaj operasyonu geçirirken donanım olarak kazandığı yeniliklerle elini güçlendirdi ve yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Nissan da satışlarına başlamadan evvel aracı bekleyen kullanıcıları görsel açıdan doyuracak yeni fotoğraflarla bekleyişin merak dozunu iyice artırmayı amaçlıyor.

2018nissanqashqai12-1000x562

Makyaj kapsamında tamamen yenilenen LED gündüz farlarının tasarımı boomerang formuna bürünen Qashqai’nin adaptif yapıda olan far grubunun gece sürüşündeki performansı da iyileştirildi. Tıpkı ön tarafındaki gündüz farları gibi LED arka stopları da boomerang formuna kavuşan Qashqai’nin bu bölümündeki yapısı üç boyutlu lens efektiyle çok daha dikkat çekici gözüküyor. İçeride de direksiyon tasarımının tamamen elden geçiren Nissan burada çok daha sportif bir çizgiyi kullanıcılarla buluşturuyor.

2018nissanqashqai16-1000x562

Malzeme kalitesinde gözle görülür bir iyileştirme yapıldığını vurgulanan geliştirmede iki kişiye kadar konum hafızası sunan Nappa deri döşemeye sahip yeni koltuklar, opsiyon olarak satın alınabilen Bose ses sistemi ve yenilenen multimedya arayüzü ön plana çıkıyor. Markanın kendi geliştirdiği ProPilot sistemiyse sensör ve kameralarla birlikte araç üzerinde yer alan elektronik asistanlarla entegre çalışarak özellikle yoğun trafikte tamamen aracın kontrolünü sağlayabilecek seviyeye gelmiş durumda. Motor seçenekleri 1.2 litre benzinliden başlayıp 1.6 litre dizele kadar değişen yeni Qashqai’nin fiyat bilgisini otosevdasi.com üzerinden takip edebilirsiniz.

2018nissanqashqai7-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir