Karşınızda 2019 Hyundai Santa Fe

By on 21 Şubat 2018

Önümüzdeki ay kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı‘nda sahne almasını beklediğimiz 2019 Hyundai Santa Fe‘nin yapboz niteliğinde karşımıza çıkan görsellerinde artık son bölümlere geldik. Sızıntılar eşliğinde ilk günden itibaren sizlerle değerlendirdiğimiz yeni jenerasyonla ilgili kademeleri olarak bilgiler paylaşan marka, nihayet dış tasarımda nispeten gizli tuttuğu arka bölümün de görsellerini servis etti.

2019hyundaisantafef6

Son olarak “Çıkış Asistanı” özelliğinin tanıtımı üzerinden karşımıza çıkan Santa Fe’nin iç dünyasından da gelen yeni görsellerle birlikte, sunulan kullanım alanının ebatlarıyla ilgili de fikir edinme şansına erişiyoruz.

2019hyundaisantafef11

2019hyundaisantafef13

Bugün itibarıyla net bir şekilde ortaya çıkan arka bölümde ise KIA Sorento‘nun yapısı andıran çizgiler görebiliyoruz. C formlu LED ışıklandırma grubu, çift çıkışlı egzozu ve difüzörüyle fark yaratan modelin ön bölüme göre daha sade bir arkası olduğunu da söyleyebiliriz.

2019hyundaisantafef14

Yerini aldığı jenerasyona göre iç yaşam alanında da ciddi iyileştirmelerin yapıldığı Santa Fe’de akıllı telefonlar için kablosuz şarj, Apple CarPlay, MirrorLink, direksiyon simidine yerleştirilen özel düğme kullanılarak aktive edilebilen ses tanıma özelliği, çift bölge otomatik klima ve dijital sürücü ekranı daha önceden açıklanan donanımlar arasındaki yerini koruyor. Artık teknik detaylarıyla ilgili daha net bilgiler görmeyi beklediğimiz modelle ilgili önümüzde hareketli günler var.

2019hyundaisantafef5

2019hyundaisantafef3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir