Karşınızda Hibrit Crossover Skoda Vision X

By on 02 Şubat 2018

Yaklaşmakta olan Cenevre Otomobil Fuarı‘na yeni Fabia ile geleceğini yaklaşık iki hafta önce duyuran Skoda‘nın görünüşe göre sadece bununla yetinmeye niyeti yok. Markanın resmi kaynakları üzerinden Fabia ile ilgili yeni detaylar beklerken karşımıza çıkan konsept proje de bahsetmekte olduğumuz bu sürpriz niyetin başrolünü oluşturmakta.

Organizasyonda sergilemek üzere Vision X adını verdiği crossover sınıfındaki konseptinden ilk detayları paylaşan Skoda, kaputun altında hibrit motor teknolojisini kullanarak yaklaşan elektrikli otomobil atılımı öncesi önemli bir mesaj veriyor. Bu da Vision X’i önümüzdeki süreçte seri üretim bir versiyon olarak görme olasılığımız büyük oranda artırıyor.

skodavisionx2

Kodiaq ve Karoq‘dan sonra Skoda’nın ürün gamına ekleyeceği üçüncü model olarak da değerlendirebileceğimiz Vision X, seri üretime hazır yeni modelin ön gösterimi niteliğini taşıdığını da söyleyebiliriz. 2025 itibarıyla ürün gamında sunduğu tüm modellerde hibrit ve tamamen elektrikli versiyonları sunma planı üzerine adımlar atan marka, Vision X ile birlikte gelecek nesil tasarımıyla ilgili de önemli ipuçları veriyor.

skodavisionx3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir