Karşınızda Güncellenen Özellikleriyle Asfalt Canavarı 2019 Honda NSX

By on 28 Ağustos 2018

90’lı yılların en önemli otomobil ikonlarından birisi olan Honda NSX, kısa süre önce nefes kesen bir dönüş yaparak hibrit teknolojiyle tekrar asfalta indi. Geçtiğimiz yıl 1 milyon TL‘nin üzerinde etiket fiyatıyla Türkiye’de de satışa sunulan “yeni jenerasyon süper”, yapılan ufak değişimlerle birlikte 2019 model yılına kavuştu.

2019hondansx2

Pebble Beach etkinliği kapsamında Amerika’da sahne alan NSX’te kelimenin tam anlamıyla kendisini gösteren yeni renk seçeneklerini de dahil eden Honda, büyük değişimler bekleyenlerin bu fikirlerini değiştirmesi gerektiğinin altını çizdi. Tasarım kısmında tamponları ve ızgarasıyla ufak güncellemeler elde eden aracın iç bölümünde yeni döşeme seçeneklerinin sunuluyor olması da altı çizilmesi gerekenlerden birisi oldu. Tüm bu “negatif” yerinde saymalara rağmen NSX’nin hala inanılmaz görünüyor olması da, göz ardı etmesi pek de kolay bir gerçek değil.

2019hondansx1

Geçtiğimiz iki yıllık süreçte sürekli kıyaslandığı Nissan GT-R ile nefes kesen bir çekişme yaşatan NSX’in rekabeti bir üst noktaya çıkartmak adına biraz daha temkinli gittiğini söyleyebiliriz. Üç tane elektrik motoruyla desteklenen 3,5 litrelik altı silindirli makinenin görev yaptığı modelin kombinasyonla birlikte 580 beygir güç ve 646 Nm tork gibi rakamlarla asfalta inmesi gündemde.

2019hondansx5

Dış tarafta olduğu gibi motorda da ufak güncellemelere giden Honda cephesi; turbo ve ısı yönetimi, yeni partikül filtresi gibi parçalarda yazılımsal değişimler uyguladı. Buna etki edecek şekilde şasi, yeni lastik seti ve süspansiyonlarda da revize işlemi yapan mühendisler, sürüş dinamikleri konusunda aracın bir adım ileriye taşındığını iddia ediyor.

2019hondansx4

Bunun en temel destekleyicisi ise yeni NSX’in eskisine göre Suzuka pistini 2 saniyede daha iyi derecede bitirebilmesi diyebiliriz. Fiyatları henüz paylaşılmayan 2019 Honda/Acura NSX’in satışları önümüzdeki yılın ilk çeyreğiyle birlikte başlayacak.

2019hondansx7

2019hondansx11

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir