Karşınızda Ford Mustang Mach-E Modifiye Projesi

By on 26 Ocak 2021
ford-mustang-mach-e-2

Ford’un yeni dönemdeki ilk elektrikli hamlesini Mustang rozeti üzerinden yapacağını açıklamasıyla pek çok kişi gibi bizler de çizgilerimizi belli başlı parçalar üzerine şekillendirdik. Mach-E’nin tanıtımı ise bu beklentileri tamamen yanıltan bir süreç doğurdu.

Mustang rozetinin bir SUV’ye yansıtılmasıyla dikkatleri üzerine çeken proje, artık rakipleri karşısında oturmuş bir mücadele içerisinde. Motion R Design ekibi ise Ford Mustang Mach-E üzerinde yaptığı geliştirmelerde, aracı tekrar bir binek otomobil dinamiklerine geri çekiyor. Bu geri çekmeyle, Mach-E’nin binek bir model olarak da şansı olabileceğini düşünmeden edemiyoruz.

ford-mustang-mach-e-3

İngiltere merkezli olarak faaliyet gösteren ekibin projesinde ilk dikkat çeken detaylar aracın yere olan yakınlığı üzerinden yoğunlaşıyor. Tamamen yeni bir süspansiyon sistemiyle bir araya getirilen Mach-E’de bununla birlikte gövde de ciddi revizyonlar karşımıza çıkıyor.

ford-mustang-mach-e-4

Tamponlar, çamurluk, difüzör gibi temel bileşenler içeren ve aracı daha kaslı gösteren bir gövde kitini yine başa yazabiliriz. Ekip Mach-E’nin ön bölümde ızgara, arka bölümde ise spoiler gibi parçalarında da hissedilir değişimlere imza atıyor. Bu parçalar karbon fiber alaşım olarak da tercih edilebiliyor.

ford-mustang-mach-e-1

Aracın kokpit bölümüne de yansıyan modifikasyonda, özellikle kaplamalar üzerinden kalite hissiyatının yukarıya taşındığına vurgu yapılıyor. Projenin performans noktasında ise nasıl bir değişim barındırdığı henüz bilinmiyor. Mach-E’nin, zirve paketlerinden olan GT Performance Edition üzerinden 480 beygir güç ve 860 Nm tork değerline sahip olduğunu biliyoruz.

ford-mustang-mach-e-2

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir