Karşınızda Ford Mustang Mach-E Modifiye Projesi

By on 26 Ocak 2021

Ford’un yeni dönemdeki ilk elektrikli hamlesini Mustang rozeti üzerinden yapacağını açıklamasıyla pek çok kişi gibi bizler de çizgilerimizi belli başlı parçalar üzerine şekillendirdik. Mach-E’nin tanıtımı ise bu beklentileri tamamen yanıltan bir süreç doğurdu.

Mustang rozetinin bir SUV’ye yansıtılmasıyla dikkatleri üzerine çeken proje, artık rakipleri karşısında oturmuş bir mücadele içerisinde. Motion R Design ekibi ise Ford Mustang Mach-E üzerinde yaptığı geliştirmelerde, aracı tekrar bir binek otomobil dinamiklerine geri çekiyor. Bu geri çekmeyle, Mach-E’nin binek bir model olarak da şansı olabileceğini düşünmeden edemiyoruz.

ford-mustang-mach-e-3

İngiltere merkezli olarak faaliyet gösteren ekibin projesinde ilk dikkat çeken detaylar aracın yere olan yakınlığı üzerinden yoğunlaşıyor. Tamamen yeni bir süspansiyon sistemiyle bir araya getirilen Mach-E’de bununla birlikte gövde de ciddi revizyonlar karşımıza çıkıyor.

ford-mustang-mach-e-4

Tamponlar, çamurluk, difüzör gibi temel bileşenler içeren ve aracı daha kaslı gösteren bir gövde kitini yine başa yazabiliriz. Ekip Mach-E’nin ön bölümde ızgara, arka bölümde ise spoiler gibi parçalarında da hissedilir değişimlere imza atıyor. Bu parçalar karbon fiber alaşım olarak da tercih edilebiliyor.

ford-mustang-mach-e-1

Aracın kokpit bölümüne de yansıyan modifikasyonda, özellikle kaplamalar üzerinden kalite hissiyatının yukarıya taşındığına vurgu yapılıyor. Projenin performans noktasında ise nasıl bir değişim barındırdığı henüz bilinmiyor. Mach-E’nin, zirve paketlerinden olan GT Performance Edition üzerinden 480 beygir güç ve 860 Nm tork değerline sahip olduğunu biliyoruz.

ford-mustang-mach-e-2

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir