mouse ile üzerine gelince

Karşınızda Çiftçilere Özel Elektrikli Motosiklet

By on 22 Ekim 2020
Antlers_Final

Volcon Grunt isimli bu gördüğünüz elektrikli motosiklet, direkt olarak çiftlik ortamındaki zorlu arazilerde kullanılması için tasarlanmış.

Bu yüzden gerçekten çok büyük lastikler üzerine kurulan model, genel olarak iki tekerlekli bir traktör havası veriyor. Teknik olarak gücünü 50 beygir güç ve 102 Nm tork üreten bir elektrik motorundan alan Volcon Grunt, tek şarjla kullanıma da bağlı olarak 160 km menzil getiriyor.

volcon-grunt-in-action (1)

Bu da arazi kullanımda gerçekten fazlasıyla yeterli görünüyor. Pil paketi ve motoru açıkta olan ancak altları özel plaka ile korunan Grunt, firmanın açıklamasına göre 96 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. Bu da üretim amacı göz önüne alındığı zaman menzil gibi fazlasıyla yeterli görünüyor.

Disk frenler ve gelişmiş süspansiyon sistemiyle karşımıza çıkan motosiklet, ufak yüklerin üzerinde taşınması ya da belirli yüklerin çekilmesi için güzel bir seçenek oluşturuyor.

indir

Motosikletin açıklanan yurt dışı başlangıç fiyatı ise 6 bin dolar seviyesinde yer alıyor. 2021’de yollara çıkacak Volcon Grunt, firmanın 2021’deki tek modeli de olmayacak. Firmadan birisi 2021, diğeri ise 2022’de çıkacak iki adet UTG gelecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir