Karşınızda Cenevre Fuarının Ağır Abisi “2019 Mercedes-Maybach S-Serisi”

By on 15 Şubat 2018

Geride bıraktığımız her gün gerek sürpriz gerekse tarihi geri dönüşlerle heyecanı artan Cenevre Otomobil Fuarı’nda, BMW ve Mercedes gibi köklü katılımcıların da hamleleri bir bir kendisini göstermeye devam ediyor. 2019 G-Serisi’nin AMG versiyonun ardından 2019 C-Serisi‘ni de organizasyona getirecek olan markanın, en “ağır” topu da, otomobil dünyasının en prestijli organizasyonu için yüzünü gösterdi.

2019mercedesmaybach2

Yapılan değişim ve eklenen yeni özelleştirme seçenekleriyle resmi kaynaklardan ilk detayları paylaşılan 2019 Mercedes-Maybach S-Serisi, bildiğimiz standartlarda gezinmeye devam ediyor. Dış bölümünde makyaj niteliğinde değişimlerin gözlemlendiği aracın detaylarında ise keyifli parçalar var.

2019mercedesmaybach4

2019 Mercedes-Maybach S-Serisi’nin dış bölümünde yapılmış tasarımsal değişimlerden önce gözümüze ilk çarpan şey gövdedeki çift renk seçeneği oluyor. Kullanıcıların dokuz farklı çeşit arasından seçebileceği bu yeni özellik hiç şüphesiz aracın görüntüsündeki en büyük hissedilir farklardan olacak. Bunun yanı sıra 20 inç‘lik jant seti standart olarak sunan Mercedes, tasarım olarak burada da daha zengin seçeneklere yönelmeyi tercih etmiş. Aracın tasarımında yapılan değişimlerde ise ön plana 2016 yılına damga vuran Vision Mercedes-Maybach 6 konseptinden esinlenilerek oluşturulmuş ızgara tasarımı çıkıyor.

2019mercedesmaybach6

Arka ve ön bölümdeki ışık ve tampon parçalarında da ufak revizyonların yapıldığı model, standart S-Serisi’nden tam 254 milimetre daha uzun aks mesafesine sahip. Kokpit bölümüyle uçlarda gezmeye devam eden Maybach dokunuşlu S-Serisi’nde Nappa deri döşemeye bakır, altın veya platin malzemeden ekler yapılabiliyor. Dışarıda olduğu gibi burada da yeni renk kombinasyonlarıyla satın alınabilecek olan araç bu sayede iç dünyasında farklı bir atmosfer sunabilecek. Gelelim kaputun altına.

2019mercedesmaybach3

Kullanıcılar Maybach dokunuşlu S-Serisi’ni iki farklı motor seçeneğiyle satın alabilecek. Bunlardan ilki S560 4Matic‘i 4,8 saniyede 0’dan 100’e çıkartan ve 463 beygir güç-700 Nm tork üreten 4.0 litrelik turbo V8. İkincisi ise S650 4Matic‘i 4,6 saniyede 0’dan 100’e çıkartan ve 621 beygir güç-1001 Nm tork üreten 6.0 litrelik turbo V12 makine. Tüm detaylarıyla önümüzdeki ay sahne alacak olan Maybach S-Serisi hiç şüphesiz organizasyonun ilgi çeken projelerinden birisi olacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir