Karşınızda 2021 Dacia Sandero Ailesi

By on 07 Eylül 2020
2021-dacia-sandero-2

Bu ay içerisinde resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek olan 2021 Dacia Sandero ve Logan için ilk resmi görseller paylaşıldı.

2021 model yılıyla birlikte artık üçüncü nesline kavuşacak olan Sandero ailesi, Türkiye pazarında da büyük ilgi görüyor. Özellikle Stepway’in bu noktada zirvede olduğunu söylemek mümkün. Hayata geçirilen yeni tasarım dili da başarıyı yeni bir noktaya taşıma potansiyeline sahip.

2021-dacia-sandero-1

Ön bölümde “Y” şeklinde işlenmiş LED gündüz farları ve yeni ızgara güzel bir karakter bileşimi sunuyor. Sandero’nun önceki nesline göre daha oval çizgilere sahip olduğunu da görebiliyoruz. Yapılan değişikliklerde daha alçak bir tavan çizgisi de kullanıcıları bekliyor olacak.

Sandero Stepway cephesinde de, crossover dinamiklerine özgü olarak tampon ve diğer gövde farklılıkları yeni bir boyut kazanıyor. Logan da Sandero üzerinden gördüğümüz aynı tasarım değişikliklerinden nasibini alıyor.

2021-dacia-sandero

Dacia, yeni Sandero model ailesinin donanımı hakkında henüz hiçbir şey açıklamış değil. Motor dinamiklerinin de içerisinde bulunduğu bu bilinmezlik ise 29 Eylül itibarıyla son bulacak. Önceki süreçten var olan detaylar üzerinden ise kokpitte de önemli revizyonların bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Renault’nun CMF-B mimarisi üzerine geliştirilecek olan araçlar, bu sayede benzinli ve dizel seçeneklerine ek olarak elektrikli motorlarla uyumlu olacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir