Karşınızda 150 Beygir Gücüyle 2017 Opel Corsa S

By on 28 Temmuz 2017

Geçtiğimiz günlerde, sunulduğu döneme adını kazımış performans imzası GSi‘i Insignia ile birlikte döndürerek bir anda hepimizin dikkatini çekmeyi başaran Opel’de sular kelimenin tam anlamıyla durulmuyor.

PSA‘ya katılmasının ardından son adımlarını performans karakterini tekrar öne çıkartır şekilde atmaya başlayan marka, işe şimdi de Corsa‘yı da dahil etti. Yakın geçmişte Adam modelinde gördüğümüz “S” logosunu Corsa’ya entegre ederek, aracı OPC versiyonunun bir altına konumlandıran Opel, bu adımlarını gelecekte de atacağının sinyallerini veriyor.

2017opelcorsas4

Donanım
Adı her ne kadar Adam’dan esinlenerek oluşturulsa da Opel, Corsa S’i önemli oranda ayıracak parçaları eklemekten geri durmamış. Bu iyi birşey çünkü, eğer birilerini etkilemek istiyorsanız bunun için aracın üzerine “S” logosunu koymaktan farklı şeyler de yapmanız gerek. Opel’in bu farkı yaratmak için başvurduğu departmansa beklediğimiz gibi OPC. Dışarıdan baktığımızda ön lipinden, marşpiyellerine, arka tamponundan difüzörüne kadar tamamen OPC imzalı parçalarla birlikte gelen Corsa S’te LED gündüz farları ve 17 inçlik beş kollu jantlara standart olarak yer veriliyor. İçerisinde, OPC’nin olmazsa olmaz Recaro performans koltuğunu barındıran aracın kokpitinde piano black dokunuşlar ve spor direksiyon en büyük farkı hissettiren parçalar arasında.

2017opelcorsas5

Motor
Opel’in donanım bazında estirdiği OPC rüzgarı beklentinizi ciddi oranda artırdıysa, bu beklentinizi motor bölümünde sürdürmemenizi öneririz. Kaputunun altında turbo beslemeye sahip 1.4 litre hacimli motorla gelen Corsa S, 150 beygirlik gücü ve altı ileri manuel şanzımanıyla 0’dan 100’e hızlanmasını 8,9 saniyede tamamlayabiliyor. Aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse 207 kilometre olarak paylaşılmış. Üç ve beş kapı olmak üzere iki farklı formla satın alınabilecek olan Corsa S’in üç kapılı versiyonu 18.400 euro, beş kapılı versiyonuysa 19.085 euro‘luk başlangıç fiyatıyla showroomlarda yerini alacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir