Karsan’a İş Güvenliği Ödülü

By on 08 Aralık 2016

Karsan, iş sağlığı ve güvenliği alanında geliştirdiği çalışmayla Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen Altın Eldiven ve Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) yarışmasından ödülle döndü.

Karsan çalışanlarının “Motor Marriage Hazırlama Caraskallarında İş Güvenliği Kazanımı Sağlanması” konusunda yaptığı Kaizen çalışması MESS tarafından Altın Öneri ödülüne layık görüldü. Konuyla ilgili görüşlerini belirten Karsan CEO’su Okan Baş, “İş sağlığı ve güvenliği üzerinde yeni uygulamalar geliştirmek kadar bu uygulamaları sektöre yaymak da bizim için çok önemli. Geliştirdikleri projeyle bizi bu başarıya taşıyan Karsan çalışanlarına ve Altın Öneri ödülüne layık gören MESS yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan, iş sağlığı ve güvenliği alanında yaptığı çalışmalarla sektöre örnek oluyor. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) bu yıl ikincisini düzenlediği Altın Eldiven ve Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) yarışmasına “Motor Marriage Hazırlama Caraskallarında İş Güvenliği Kazanımı Sağlanması” konusunda yaptığı Kaizen çalışmalarıyla katılan Karsan çalışanları, Altın Öneri kategorisinde ödüle layık görüldü. Törende Karsan adına ödülü Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Tayyar Tuğutlu teslim aldı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir