Juke’un Tahtını Sallayacak Aday: 2018 Nissan Kicks (Video)

By on 01 Aralık 2017

Kuzey Amerika pazarı odaklı olarak bir süredir kullanıcılarla buluşan Kicks, 2018 model yılıyla birlikte Juke’un yerini alıyor.

Nissan’ın liderliğe oynadığı kompakt SUV sınıfta 2016 yılında ürün gamına dahil olan Kicks, Kuzey Amerika pazarı odaklı olarak kullanıcılarla buluşuyordu. Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda 2018 model yılıyla tanıtımı gerçekleştirilen araçtan gelen detaylar Juke’un yerini alması konusunda ilk ciddi adımı başlatıyor. Ulaşılabilir ve teknolojik bir kompakt SUV parolasıyla üretilen Kicks, Nissan’ın son nesil tasarım anlayışının yanında, elektronik destek olarak oldukça zengin donanımlarıyla dikkat çekiyor. Yurt dışı için açıklanan 19.000 dolar civarında başlangıç fiyatı da bu iddiaları destekler nitelikte.

2018nissankicks4

Sunulacağı pazarlarda şimdilik sadece benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman kombinasyonuyla satışa sunulacak olan Kicks’in teknik değerleri beklentileri karşılar nitelikte. Kaputunun altında 1.6 litrelik dört silindirli benzinli motorla gelen modelde bu motor 125 beygir güç 155 Nm tork üretiyor.

2018nissankicks15

Ortalamada tüketim değeri olarak 8,5 litre civarında fabrika verisi bulunan araç ön tekerlekten çekişli altyapı üzerine kurulu. Motoruyla standart bir çizgide seyrettiğini gördüğümüz 2018 Nissan Kicks’in donanımlarıysa kesinlikle zengin.

2018nissankicks6

Kokpitinin merkezinde 7 inç‘lik multimedya ekranın kullanıldığı modelde Apple CarPlay ve Android Auto desteğinin sunuluyor olması gereklilikleri karşılayan güzel bir detay. 360 derece kamera ve opsiyonel olarak Bose premium ses sisteminin de sunulduğu Kicks’de otonom acil frenleme, kör nokta uyarı, geri görüş kamerası ve arka trafik asistanı dikkatimizi çeken donanımlar arasında.

2018nissankicks8

Renk bakımından da Nissan’ın cömert davrandığı modelde toplamda yedi farklı seçenek var. Kullanıcılar isterlerse siyah, beyaz, turuncu ve kırmızı gibi tavan renkleriyle de dikkat çeken kombinasyonlar da yapabiliyor.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir