James Bond, Vazgeçemediği Aston Martin DB5 Otomobili İle Beyazperdede!

By on 07 Kasım 2012

Çekimlerinin bir bölümü İstanbul, Adana, Fethiye’de gerçekleştirilen James Bond’un 23. filminde, dünyanın en ünlü gizli ajanı James Bond, vazgeçemediği gümüş Aston Martin DB5 otomobili ile geri döndü.

1964 yılında ilk kez Goldfinger filminde BMT 216A plaka numarası ile görülen ve seneler içinde Thunderball, Golden Eye, Tomorrow Never Dies ve Casino Royale filmlerinde Bond’a eşlik ederek sinema tarihinin en ünlü otomobil ikonu haline gelen DB5, Skyfall filmiyle bir kez daha göz kamaştırıyor.

Bond aktristi Naomie Harris ve yapımcı Michael G. Wilson’ın katılımıyla Cinemaximum Kanyon’da gerçekleştirilen Skyfall filminin gala gecesinde, Borusan Otomotiv tarafından James Bond’un ikonik DB5 otomobilinin kanını taşıyan Yeni Aston Martin DB9 modeli ilk kez sergilendi.

Kırmızı halıda göz kamaştıran Yeni Aston Martin DB9, 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Autoshow’da otomobil severler ile buluşuyor. Yenilenen gövdesiyle çok daha esnek, akıcı ve saf bir formda hayat bulan Yeni Aston Martin DB9, 6.0 lt V12 motoruyla 510 bg güç ve 620 nm torka sahip. Yeni Aston Martin DB9, Coupe ve Volante seçenekleri ile Aston Martin’in Türkiye’deki ilk ve tek yetkili satıcısı Borusan Otomotiv tarafından Aston Martin İstanbul’da satışa sunuluyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir