Jaguar’ın İlk Elektrikli Otomobili I-Pace’in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

By on 25 Nisan 2017

Kökleri 1922 yılına kadar dayanan Jaguar tarihinin ilk elektrikli otomobili olarak Kasım 2016’da prototip versiyonuyla karşımıza çıkan I-Pace için artık üretim bandına çıkma zamanı yaklaşıyor. Jaguar’ın bir süredir test sürüşlerini gerçekleştirdiği ve kamuflajlı olarak da kameralara yakalanan I-Pace’in prototipinde Jaguar’ın iki adet elektrik motoru kullandığını görmüştük.

jaguaripace3-1000x562

Bu motorları ve dört tekerlekten çekiş altyapısıyla 400 beygir güç ve 700 Nm torka sahip olan bu versiyon 90 kW‘lık bataryalarıyla ortalama 500 kilometre menzil değeri vadediyordu. Teknik değerleri kadar tasarımıyla da ciddi oranla rakiplerinden ayrılan I-Pace’in üretime hazır versiyonuyla ilgili resmi açıklama geldi ve nihayet aracın takvimi kesinleşti.

jaguaripace17-1000x562

Yapılan açıklamaya göre prototip versiyonunun tanıtılmasıyla birlikte Jaguar’ın 1.000 dolarlık ön ödeme karşılığı rezervasyonlarına başladığı I-Pace eylül ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı 2017 kapsamında üretime hazır versiyonuyla karşımızda olacak. Prototip versiyonunun özellikle tasarımıyla oldukça olumlu tepkiler alan Jaguar’ın bu başarısı devam ettirmesi için tasarım hatlarına ne kadar sadık kalacağı önemli oranda belli olacak. Teknik detaylarında da değişiklikler görebilme ihtimalimiz model I-Pace ile ilgili son detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

jaguaripace11-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir