İzmitli i20 Active Dünyaya Tanıtıldı

By on 18 Eylül 2015

Hyundai’nin yıllık 215.00 adetlik kapasiteye sahip İzmit Fabrikası’nda üretilen i20 Ailesi’nin en yeni üyesi olan i20 Active, bugün kapılarını basına açan Frankfurt Uluslararası Fuarı ile birlikte dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Şehir içinde macera ruhunu yaşatacak olan yeni B-segmenti crossover modeli olan i20 Active, hatchback ve coupe gövdeye sahip kardeşlerine göre maceraperest ve etkileyici outdoor tasarımıyla farklılık yaratıyor. “Aktif lifestyle” tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlanan otomobilin, özellikle i20 hatchback’in yüksek kaliteye sahip geniş, pratik ve kullanışlı kabiniyle birlikte şehir içinde dinamizmi yaşamak isteyen kullanıcıların kalbini çalması bekleniyor.

Yeni i20 Active ile birlikte tüm ailede ilk kez kullanılmaya başlayacak olan Turbo beslemeli 1.0 litre hacimli benzinli motor da Frankfurt’ta dünyaya tanıtıldı. Tam 120 HP maksimum güce sahip olan bu 3 silindirli motor, 6 ileri manuel şanzıman ile hem yüksek performans sunuyor hem de 100 km’deki 5,0 litre ortalama tüketimiyle ekonomiyi arayanlara cevap veriyor. Kasım ayında İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlayacak olan i20 Active, Türkiye pazarı gibi 40’tan farklı ülkeye de ülkemizden gönderilecek ve ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamaya devam edecek.

Hyundai Frankfurt Motor Show 2015 (5)Hyundai’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki standında i20 Active’in yanı sıra yüksek performanslı modellerin bir arada sergilendiği N markasının da tanıtımı yapıldı. N serisi araçların gözdesi ise, Türkiye’de üretilen Yeni i20’nin Dünya Ralli Şampiyonası’nda gelecek sezon yarışacak yeni otomobili olan i20 WRC idi. Hyundai’nin yüksek performanslı N markası araçları da i20 WRC ile birlikte aynı tasarımla sergilendi. GranTurismo yarış oyunu için özel olarak tasarlanan Vision GT ve RM15 isimli 300 HP gücünde orteden motorlu spor otomobil dikkat çekti.

Hyundai standında geçtiğimiz hafta satışa sunulan yepyeni SUV modeli Tucson’un ardından markanın bir diğer güçlü SUV modeli olan Santa Fe’nin de hafif makyaj geçiren yeni versiyonu ilk kez tanıtıldı. Ön ve arka tasarımında değişiklikler yapılan, kabin içinde belirli özellikleri değişen ve teknolojik yenilikler eklenen Santa Fe de, Hyundai’nin SUV segmentindeki yükselen gücünün önemli oyuncularından biri olacak.

Hyundai Frankfurt Motor Show 2015 (10)Tüm modelleri son iki yıl içinde yenilenen Hyundai’nin Frankfurt’taki yenilikleri bunlarla da sınırlı kalmadı. Geçtiğimiz ay Amerika’da tanıtımı yapılan Vision G isimli konsept otomobil de ilk kez Avrupalı otomobilseverlerin karşısına çıktı. Hyundai’nin gelecekteki tasarım anlayışını yansıtan ve daha sonra tanıtılması planlanan lüks segmentteki coupe modeli hakkında ipuçları veren Vision G isimli konsept büyük bir ilgi gördü.

Hyundai Frankfurt Motor Show 2015 (2)

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir