İyi işler…

By on 06 Şubat 2012

Uzun bir aradan sonra dinamik, heyecanlı ve yepyeni bir platformda tekrar sizlerle beraber olmak gerçekten keyifli… Bundan sonra “bol bol kilometre” yapacağımız otosevdasi.com’un şimdiden frene basmaya niyeti yok gibi gözüküyor;) İşi başından sıkı tutan ekip, farklı tasarım ve flexible yayın anlayışıyla rutin otomobil siteleri arasından sıyrılmayı başararak, ayrıcalığını ortaya koymuş bile… Tabii bunu “alanımızda tek olacağız, en iyisi biziz, herkes her şeyi bizden duyacak” iddiası ile karıştırmamak gerek… Daha ziyade otomobil ile ilgili sektörel gelişmeleri ‘doğru’ kaynaktan en güncel şekilde size aktarmak amacındayız. Markaların üretimi, yıllık planları, orta ve uzun vadedeki stratejilerinden ziyade nihai kullanıcıya hitap eden konuları ele alıp, üretici – tüketici ya da kullanıcı arasındaki iletişimi sağlamak birincil öncelik olacak.

Şu sıralar Internet yayıncılığının yazılı basında estirdiği soğuk rüzgarları da göz önünde bulundurursak daha stabil olmalıyız diye düşünenlerdenim. Malum Internet medyası yazılı basında bir kâbus… O’nlar haberi servis edene kadar, bir takım platformlarda iş çoktan kotarılmış oluyor bile… Bir de sosyal medyayı olaya dahil edecek olursak; iş, içinden çıkılmaz bir hale bürünüyor. Gerçi fena da olmuyor hani… Okuyucuyu ilgilendiren ve son derece fayda sağlayıcı özel haberler çıkıyor ortaya… Maalesef rutin haberle iş yapamayan yazılı basın editörleri, muhabirleri v.s üzerinde olduğu işten özel haber çıkarmak durumunda kalıyorlar. Biraz zahmetli ve efor gerektiren bir performans sergilemek durumunda kalıyor olsalar bile, takdirleri de toplamayı başarıyorlar… O’nlara soracak olursanız tabii ki de bu durumdan şikâyetçiler 😉 Daha fazla mesaiyi ve uğraşı bünyede kim ister ki?

O yüzdendir ki Internet yayıncılığı ve yazılı medya arasında dengeleri sağlayan çok ince bir çizgi olması gerektiğini düşünenlerdenim… Herkes kendi alanında başarılı olmalı… otosevdasi.com olarak biz açıyı biraz değiştirmek istedik… Dediğimiz gibi bizim işimiz nihai kullanıcılar… Yatırım, üretim, satış, pazarlama, marka da işimiz ama gerektiği kadar… Biraz daha çerez, kısa vuruşlarla akılda kalıcı ve öğretici işler ortaya koymak niyetindeyiz. İşin başında olduğumuz için her şey anlatmakla olmuyor tabii… Platform kendini zamanla gösterecektir zaten… Yapmanız gereken takipte kalmak… Umarım başarılı oluruz… Hayırlı olsun vesselam…

twitter.com/erenaydin
e-mail: erenaydin@istanbul.com

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir