IVECO, 2023 Dakar Ralli’sinin Galibi Oldu

By on 20 Ocak 2023

Yılın sabırsızlıkla beklenen serüveni ve yarışın Suudi Arabistan’a gelmesinden bu yana gerçekleşen en zorlu müsabakası olan 45. Dakar Rallisi, IVECO’nun yeni ekiplerinin zaferiyle sona erdi.

Sürücüler, tehlikeli arazilerde ve geniş kum tepelerinde 8.500 km’den fazla yol kat ederek bu zorlu dayanıklılık testini başarıyla geçti. Dakar Ralli’sine dördüncü kez katılan Janus van Kasteren jr, deneyiminden faydalanıp istikrarlı bir performans sergileyerek birkaç podyum derecesi ve final sıralamasında birincilik elde etti.

Onu yarışı üçüncü sırada tamamlayan deneyimli sürücü ve Dakar efsanesi Martin van den Brink takip etti. Oğlu ve takım arkadaşı olan Mitchel van den Brink ise etkileyici bir yarış çıkararak ikincilik koltuğuna birkaç kez oturdu. Mitchel van den Brink 6. etapta elde ettiği birincilikle yarışı en genç kazanan oldu ve yarışmayı dördüncülükle tamamladı.

Her iki ekipte, FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan Cursor 13 motorlarıyla güçlendirilmiş IVECO Powerstar kamyonlarıyla 1. etap için başlangıç sıralamasında muhteşem sıralamalar elde etti ve güzel bir başlangıç yaptı. Öte yandan, Vick Versteijnen yarışmanın 4. gününde yarış dışı kalmak zorunda kaldı. Diğer üç ekip, yarışın her etabında podyuma çıkmak için çöl sıcağı ve yağmur ile boğuşmaya devam etti.
VAN DE BRINK Martin (nld), Eurol Team de Rooy, Iveco, Trucks, portrait VAN KASTEREN Janus (nld), BOSS Machinery Team de Rooy, Iveco, Trucks, portrait VAN DEN BRINK Mitchel (nld), Eurol Team de Rooy, Iveco, Trucks, portrait during the Stage 9 of the Dakar 2023 between Riyadh and Haradh, on January 10th, 2023 in Haradh, Saudi Arabia - Photo Gigi Soldano / DPPI

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago şunları söyledi: “Ekiplerimizin performansından ve IVECO Powerstar kamyonlarımızla elde edilen neticelerden dolayı çok memnunuz. Ancak dokuzuncu etapta yaşananlardan dolayı zaferimize üzüntü de karıştı. Öncelikle yarışmada olan herkese dayanışma duygularımızı ve düşüncelerimizi iletiyoruz.

Bununla birlikte, kendilerini ve araçlarını maksimum düzeyde zorlayan ve Suudi Arabistan Dakar Ralli’leri içindeki en zorlusu olan bu müsabakada harika bir performans sergileyen pilotlarımıza minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu zorlu mücadeleyi cesaret ve kararlılıkla üstlenen ve galibiyet getiren performanslarıyla kamyonlarımızın öne çıkmasını sağlayan tüm ekiplerimizle gurur duyuyoruz.”

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir