İşte Tamamen Elektrikli Klasik 1961 Model Rolls-Royce

By on 24 Ağustos 2020
1961-Rolls-Royce-2

Klasik Rolls-Royce modellerini kişiliklerini koruyarak tamamen elektrikli hale getiren projenin temeli İngiltere’de bulunuyor. Daha önce de bunun gibi elektriklendirme projeleri gördük ancak bu sefer ki daha farklı.

Çünkü bu tek seferlik bir proje değil. Şirket şimdilik 30 adetlik bir dönüşüm kotası üzerinde çalışıyor. Dönüşümü yapan şirket bu restorasyonu sıfırdan kendi başına yapıyor. Ayrıca uyguladıkları elektrik aktarım organlarının da tescili kendilerine ait. Yapılan çalışmalar ile birlikte modellerin menzilinin 300 kilometre civarı olması bekleniyor. Bu muhteşem proje için ilk otomobiller tamamlandı bile!

1961-Rolls-Royce

Eğer modeller çok hoşunuza gittiyse çok sevinmenizi önermiyoruz. Çünkü şirket, Rolls-Royce Silver Cloud için 458 bin dolar ve Phantom için 654 bin dolar istemekte. Bu fiyatları kendi para birimimizden düşünmek ise tam anlamı ile inanılmaz. Fiyatlar size pahalı gelebilir.

kapak1-1

Ama yetkililer birinci sınıf elektrikli teknolojiye sahip klasik bir Rolls-Royce’un paha biçilemez olduğunu söylüyor. İlk prototiplerin ortaya çıkmasının ardından ise gözler geri kalan 29 adetlik teslimata çevrildi. Şirketin bu denli önemli bir projenin altından kalkıp kalkamayacağı merak konusu.

rolls-royce

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir