İrlanda Rallisi’nde Skoda Zaferi!

By on 10 Nisan 2012

IRC Şampiyonası’nın bir ayağı olan İrlanda Rallisi, Skoda’nın zaferlerine sahne oldu. Yarış sonunda, Skoda üreticiler kategorisindeki 1’nciliğini sürdürürken, Skoda Pilotu Mikkelsen de IRC sürücüler kategorisinde en üst basamakta yer almaya devam etti. IRC Şampiyonası’nın bir ayağı olan ve engebeli asfalt etapları ile en zorlu parkurlar arasında gösterilen İrlanda Rallisi’ni izleyenler aynı takımda yer almalarına rağmen, Juho Hanninen ve Andreas Mikkelsen’in Fabia S2000’ler ile kıyasıya mücadelesine şahit oldular. Startın ilk saniyesinden, 12. Etabın bitişine kadar heyecan içinde geçen yarışların sonunda zafer Hanninen’in oldu.

Skoda Motorsporları fabrika takımını oluşturan Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi bu seneki ilk zaferlerini kazanırken, Skoda üreticiler kategorisindeki liderliğini devam ettirdi. Hanninen’in ardından ikincilik kürsüsünde Mikkelsen, üçüncülük sırasında ise yine bir Skoda pilotu olan Kopecky yer alarak, podyumu Skoda’nın kapatmasını sağladılar. Birinciliklere alışık olan Kopecky, bu sene yarıştığı 4.yarışın sonunda ilk defa üçüncülük sırasına indi.

Skoda Motor Sporları Başkanı Michal Hrabanek bu yarışla birlikte mükemmel bir sonuç aldıklarını, mutlu ayrıldıklarını ve IRC üreticiler kategorisindeki yollarına daha da güçlenerek devam ettiklerini söyledi.

Zaferini büyük bir coşkuyla kutlayan Hanninen ise “Fabia S2000’in üstün performansı bizi zirveye taşıdı. İrlandalı izleyicilerin zevkli bir yarış izlediklerini düşünüyorum. dedi.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir