İpragaz’dan İtalyan atağı: Landi Otogaz Sistemleri…

By on 29 Mart 2012

Türkiye’de yarım asrı aşkın süredir imza attığı sayısız ilkler ve yeniliklerle LPG sektörüne yön veren İpragaz, LPG otogaz çözümleri konusunda dünyanın en yaygın markalarından İtalyan Landi Otogaz Sistemleri’nin Türkiye distribütörlüğünü de üstlendi.

5 kıtada, 50 ülkede LPG otogaz çözümleri konusunda ilk akla gelen markalar arasında yer alan Landi, en üst kalitedeki otogaz dönüşüm çözümlerini, uygun fiyatlarla geliştirmesi ile tanınıyor. İtalyan teknolojisi ve kalitesi ile üretilen Landi, LPG otogaz kullanıcılarına çevre dostu ve ekonomik çözümler sunuyor. Landi, ISO 9001’in yanı sıra otomotiv ile ilgili ürünlerin dizaynı ile geliştirilmesi, üretimi, montajı ve servisi için konulan kalite sistem gerekliliklerini belirleyen ISO/TS 16949 sertifikasına da sahip.

Landi Otogaz Sistemleri’nin satış ve dağıtımını, bölge distribütörleri üzerinden gerçekleştirecek olan İpragaz, Türkiye genelinde her ilde servis verilecek şekilde bir bayi yapılanması ön çalışmalarına başladı. İpragaz’ın, Landi Otogaz Sistemleri’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmesi, 29 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında CNR Expo’da Fuar Merkezi’nde düzenlenen GAS Turkey 2012 fuarının ilk gününde gerçekleştirilen basın toplantısı ile açıklandı.

Sektör ve Landi hakkında bir açıklama yapan İpragaz CEO’su Selim Şiper, “Son iki yıldır Prins markası ile hizmet verdiğimiz otogaz dönüşüm sistemleri sektöründeki faaliyetlerimiz, Landi markasının da katılımıyla daha da güçlendi. Landi Otogaz Sistemleri’nin bünyemize katılması ile birlikte; Türkiye pazarında sıralı sistem otogaz dönüşümü yapacak tüm araç segmentlerine kaliteli ve ekonomik koşullarda hizmet etme ağını da oluşturmuş bulunuyoruz” dedi. İpragaz için güvenliğin için her şeyden önde geldiğini de yineleyen Şiper, “Standartlara uygun olarak otogaz dönüşümü yapılan araçlar, en az diğer yakıtları kullanan araçlar kadar güvenlidir” vurgusunu yaptı. Selim Şiper, “Landi marka kitler, dünya çapında 4, 6, 8 silindirli; orta ve üst segment araçlar tarafından tercih ediliyor” diyerek, 4 silindirli standart bir aracın her şey dahil dönüşümünün, yaklaşık 1.500 TL’ye mal olduğunu da belirtti.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir