İngiliz Tüketiciler Skoda’yı ‘En İyi Üretici’ Seçti!

By on 05 Temmuz 2013

Skoda, İngiltere’de tüketicilerin oylarıyla ikinci kez “En İyi Otomobil Üreticisi” seçilmeyi başardı. Yılın ilk 5 ayında satışlarını yüzde 15 artıran Skoda, 2010 yılında da “En İyi Otomobil Üreticisi” ödülüne layık görülmüştü

İngiliz tüketici koruma organizasyonu “Which?” tarafından düzenlenen oylamada Skoda, “En İyi Otomobil Üreticisi” ödülüne layık görüldü. Marka, aynı ödülü 2010 yılında da kazanmayı başarmıştı.

“Which?” tarafından yapılan açıklamada, Skoda’nın bu ödüle en iyi fiyat/değer oranını sunan ve üst düzeyde dayanıklılığa sahip geniş model yelpazesiyle layık görüldüğünü bildirdi. Açıklamada, Skoda bu ödülü tam anlamıyla haketti. Marka, yeni ve üstün modeller piyasaya sundu. Bu modellerin fiyat/değer oranlarının yanı sıra dayanıklılıkları da inanılmaz. Bununla birlikte markanın kullanıcılarından da mükemmel geri dönüşler ve tepkiler aldık” denildi. Skoda müşterileri, araçlarının geniş iç mekanı ve fonksiyonelliğinden çok etkilendiklerini vurgularken, yeni Octavia ve Rapid modelleri de, tasarımlarının yanı sıra düşük yakıt tüketimleriyle markaya yüksek puanlar getirdi.

Organizasyon, ülkede yeni piyasaya çıkan tüm modelleri test ederken, bu testleri, 1.2 milyon abonesi olan “Which” dergisi ve internet sitesinden de yayınlıyor. Skoda aldığı diğer ödülllerle İngiltere’deki popülaritesini giderek artırıyor. Sadece birkaç hafta önce yine İngiliz tüketiciler arasında, “40 bin okuyucusu bulunan Auto Express dergisinin düzenlediği bir oylamada Skoda Yeti, “2013 Yılının En İyi Otomobili” seçilmişti. Aynı oylamada Skoda Superb ikinci ve Octavia da 6. sırada yer almıştı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir