Infiniti’nin Paris Fuarı’na Özel Yenilikleri Markanın Yeni Başkanı Johan De Nysschen Eşliğinde Sergilendi…

By on 28 Eylül 2012

27 Eylül’de kapılarını açan Paris Otomobil Fuarı’nda premium segmentin öncü markası Infiniti’nin yeni Genel Müdürü Johan De Nysschen, fuarın ilk günü stantta düzenlenen basın toplantısında markanın Avrupa pazarına yönelik gelecek planlarına ilişkin basın mensuplarına önemli mesajlar verdi.

Infiniti’nin yeni Başkanı Johan De Nysschen, Paris Otomobil Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında Infiniti’nin Avrupa Pazarına yönelik hedeflerini ve gelecek planlarını gazetecilerle paylaştı. Infiniti standında gerçekleşen toplantıda konuşma yapan Başkan De Nysschen markanın geleceğe yönelik stratejik hedefleri üzerine şunları söyledi: “Infiniti olarak Avrupa’da marka oluşturma çalışmalarımızı hızlandırdık. Premium segmentinin öncü markalarından biri olarak kabul edilen Infiniti’yi lüks otomobilin merkezi olan Avrupa pazarında konumlandırmak için yeni stratejiler geliştiriyoruz, daha fazla müşteriye ulaşmak için uzun vadeli planlar yapıyoruz. Hedefimize emin adımlarla ilerlediğimiz bu dönemde önceliğimizi satış ve satış sonrası ağımızı geliştirmeye verdik. İkinci olarak ise; Avrupa pazarınin dinamiklerini göz önüne alarak bu pazara uyguna yeni bir kompakt lüks otomobil üretmeye odaklandık. Bu model Avrupalı müşterilerimizin beklentilerini ve beğenilerini en üst düzeyde karşılayacak stratejik bir model olacak. Magna Steyr ortaklığında üreteceğimiz bu yepyeni modelin üretim üssü ise Avrupa olacak. Bunun yanı sıra Avrupa pazarına uygun ürün gamı, motor ve şanzıman seçeneklerini yaratıyoruz. Bu konuda da ciddi adımlar attık. Alman otomobil endüstrisinin en önemli kuruluşları arasında yer alan Daimler’le birlikte 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar üreteceğiz.

Eletrikli Sedan ‘LE CONCEPT’ damgasını vurdu

INFINITI, 2014’de satışa çıkması planlanan Elektrikli Sedanı LE Concept’in Avrupa lansmanını Paris’te yapti. Sıra dışı tarzı ve gelişmiş teknolojisinin yanı sıra performanstan ödün vermeyen duruşuyla da dikkatleri çeken LE Concept’in iki yıl içinde yollara çıkması bekleniyor. INFINITI’nin fuarda sergilenen diğer modelleri arasında ise; INFINITI EMERG-E, Infiniti M35 HYBRID ve Infiniti FX Vettel Edition RBR F1™ bulunuyor.

Infiniti Başkanı Johan De Nysschen’ın özgeçmişi

Infiniti Başkanı olarak 1 Temmuz 2012’de göreve başlayan Johan De Nysschen, Infiniti’deki kariyeri öncesinde Volkswagen, Audi gibi otomotiv devlerinde üst düzey pozisyonlarda görev yaptı.

Kariyerine başladığı 1981–1990 yılları arasında; Güney Afrika’da Plastik-Otomobil parçası endüstrisinde devlet hizmetinde çalıştı. Ardından 1993-1999 yılları arasında Audi’nin Afrika Bölgesi’nin Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 1999-2004 yılları arasında ise Audi Japonya Başkanı olarak başarılı projelere imza attı. Sonrasında Audi Amerika bölgesine katıldı. Infiniti’deki görevine başlamadan önce Volkswagen Group of America ile Audi of America Inc.’in Başkanlığını yürüttü. Nysschen, aynı dönemde Volkswagen of America, Inc.’in Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı.

Johan De Nysschen, 2008 Nisan’ında kurulmuş olan Infiniti Business Unit(IBU)’in global operasyonlarını geliştirebilmek çalışmalarını sürdürecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir