Infiniti Q50’nin Üretimine Başlandı!

By on 14 Mayıs 2013

INFINITI, genişleyen model gamı için belirlediği stratejisinin ilk ürünü olan Q50’nin üretimine start verdi. INFINITI’nin yeni sportif sedanı olan ilk Q50 Japonya Tochigi montaj hattından indirildi. INFINITI’nin “Q” ön ismini taşıyan ilk modeli olan Q50 ilk olarak 2013 yaz dönemi itibariyle Kuzey Amerika pazarında, yaz sonunda ise Avrupa’da satışa sunulacak.

Sportif sedanlar konusunda sınırların ötesine geçen ve Infiniti markasını yeni ufuklara yönlendirecek olan yepyeni Infiniti Q50’nin ilk üretim ürünü 14 Mayıs’ta Japonya’nın Tochigi Üretim Tesisi’nde hattan indirildi.

Infiniti CEO’su Carlos Ghosn ve Infiniti Başkanı Johan De Nysschen’in katılımlarıyla düzenlenen üretim töreninde Ghosn ve Nysschen Tochigi üretim ekibine teşekkür etti. Johan De Nysschen törende, geçtiğimiz Aralık ayında lanse edilen “Q” ön isimlendirme yapısı altında Infiniti’nin yeni üretim portföyünün lansmanını yaptığını vurgulayarak şunları söyledi: ”Yeni serimizin ilk ürünü olan bu özel Infiniti modelinin; markanın çekici tasarımını, detaylara olan tutkulu dikkatini, uyum ve sonuçlandırmadaki hassasiyetini, heyecan veren performansı ve statükoya karşı kışkırtıcı mücadelenin temel değerlerini yansıtmasını hedeflemiştik. Q50’nin tüm değerleri yansıtmayı başaran bir model olduğunu gururla söyleyebilirim”.

Vettel Infiniti Q50’nin gelişiminde büyük rol oynadı

Infiniti Red Bull pilotu Vettel’in Infiniti ile 2011 yılında başlayan işbirliği anlaşması daha da kapsamlı hale geldi. Son olarak Vettel, Infiniti Q50’nin geliştirilmesinde rol oynadı. Japonya’da bulunan Infiniti mühendisleri ile birlikte zaman geçirdi ve mühendislere üst düzey şasi dinamikleri, performans ve araç kontrolü konularında geri bildirimde bulundu. Törende video tebrik mesajı yayınlanan Vettel şunları söyledi: “Infiniti Q50 bugün hattan iniyor. Tüm üretim ekibini tebrik ediyorum. “Q50’nin geliştirilmesinde yer aldığım için çok mutluyum ve Q50’nin doğum gününü kutluyorum” dedi.

“Üç Boyutluluk” hissi sunan güçlü ve enerjik tasarım

Infiniti’nin sportif sedan modellerinde göze çarpan efsanevi tasarım, performans ve teknolojik özelikleri baz alınarak geliştirilen Q50 ilk olarak ABD pazarında, 328 HP gücündeki 3.7 litrelik V6 ve akıllı çift kavrama özelliğine sahip 3.5 litrelik Hibrid 360 HP motor seçenekleriyle satışa sunuluyor. Avrupa ve diğer küresel pazarlarda daha düşük hacimli farklı motor seçenekleri ile model yelpazesini genişletecek olan Infiniti markayı yepyeni bir çizgiye taşıyor.

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir