Infiniti Q30 Dünya Prömiyerine Çıkıyor!

By on 27 Temmuz 2015

Infiniti Q30 Active Compact’ın dünya prömiyeri Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Cesur ve etkileyici tasarımı, gelişmiş sürüş ve yol tutuş performansıyla öne çıkan Q30 Active Compact, 2016 yılının başında satışa sunulacak.

Infiniti, kompakt crossover segmentinde yer alan Q30 Premium Active Compact modelinin dünya prömiyerini 15 Eylül’de Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı basın gününde gerçekleştirecek. İlk kez konsept modeliyle 2013 yılında görücüye çıkan Q30’un 2016 başında ticarileştirilecek versiyonu konsept modele sadık kalınarak geliştirildi.

Infiniti Q30 Active Compact cesur tasarımı ve üstün sürüş özellikleriyle iddialı

Infiniti’nin ikonik tasarım diline sahip yeni Q30 modeli, “şehir içinde orijinallik arayan” müşteriler için geliştirilmiş kategori birincisi bir model olarak lanse ediliyor. Dinamik sürüş özellikleri, Infiniti’ye özel güvenilir ve tepkisel performansın yanı sıra üstün bir sürüş ve yol tutuş performansı sunuyor. El işçiliği döşemeler ve etkileyici kabin özellikleri, göz alıcı tasarım yaklaşımının gövdeden yolcu kabinine kadar uzanmasını sağlıyor.

Infiniti Başkanı Roland Krueger yeni Q30 Active Compact ile ilgili olarak; “Tasarım, Infiniti markasının en önemli ayağıdır ve yeni Q30 Active Compact da bu yaklaşımı tamamen bünyesinde bulunduruyor. Q30 Active Compact eşsiz tasarım, sürüş dinamikleri ve müşterilerimizin Infiniti aracından bekledikleri orijinalliği bir arada sunuyor. Kompakt otomobil segmentine ilk girişimizden itibaren, ürünün üstün özelliklerini devam ettiriyor ve güçlü sezgilere sahip müşterilerimiz için ek seçenekler sunuyoruz.” dedi.

Q30 Active Compact’ın geliştirilmesi ve son testi Avrupa’da gerçekleştirildi. Üretimi ise, Infiniti araçlarını üreten üç kıtadaki dördüncü ülke olacak olan İngiltere’deki Sunderland’de yap

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir