İlk Resmi Görseliyle Karşınızda Volkswagen Jetta

By on 11 Aralık 2017

Geçtiğimiz ekim ayında Detroit Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacağı duyurulan yeni jenerasyon Volkswagen Jetta ile ilgili ilk resmi parça sonunda geldi. Test süreci sırasında kamuflajlı olarak pek çok kez kameralara yakalanan Jetta için yaptığı açıklamalarla beklentileri ciddi oranda artıran Volkswagen yetkilileri, ilk günkü tavırlarından taviz vermiş değil.

Düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında Ocak ayında tanıtılacak modelden detayları paylaşan Volkswagen Kuzey Amerika Yöneticisi Matthias Erb, geçtiğimiz dönemde yapılan açıklamaları destekleyen noktalara değindi. Özellikle tasarım cephesinde Arteon ile olan benzerliği üzerinde durulan Jetta’nın altyapı kardeşleri arasında Golf ve Audi A3 yer alıyor.

2019vwjettaprototype2

Şimdilik tek kare tasarım çizimleriyle karşımızda duran Jetta’nın sergilenmesi için önümüzde yaklaşık bir aylık zaman zarfı var. 14 Ocak‘ta kapılarını açacak olan Detroit’teki fuar öncesinde detaylanmasını beklediğimiz modelin prototip versiyonuysa yurt dışında basın mensuplarının ilk izlenimleri için sunulmuş durumda. Ön bölümünde Arteon’dan gelen ızgara formunun kullanıldığı modelde R-Line donanım paketini de görmemiz, muhtemeller arasında yer alıyor.

2019vwjettaprototype1

Motor seçeneklerinin 1.4 litrelik turbo benzinli motorla başlaması gündemde olan Jetta’da 8 ileri otomatik şanzıman, satın alınabilecek opsiyonlar arasından bizlere göz kırpıyor. Kokpit bölümüyle ilgili henüz herhangi bir detay paylaşılmayan modelde artık Polo‘ya kadar inen teknolojik yapının kullanılması kesin gözüyle baktığımız parçalardan. Önümüzdeki haftalarda daha da detaylanmasını beklediğimiz Jetta ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

vwjettateases

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir