İlgi Gören Özel Serilere Bir Yenisi Daha Eklendi: Ford Ranger Wildtrack X

By on 25 Nisan 2018

Pickup sınıfında beklenenin de ötesine geçen keyifli rekabet, modellerin çeşitlenmesinin yanı sıra farklı zevklere hitap etme açısını da biraz genişletmiş durumda. Bugün piyasaya baktığımızda X-Class‘ın da dahil olmasıyla birlikte hemen her kullanıcının, kendi içerisinde belirlediği önceliklere sahip bir model bulabileceğini söylemek çok da yanlış olmaz.

rangerwildtrackx2

Avrupa pazarında biraz daha “kompakt” boyutlara gerçekleşen bu yarış, bir süredir bizim de üzerinde fazlaca durduğumuz Ford Ranger Raptor hamlesiyle çok daha keyifli bir hal alacak. Tüm bu güzel ve süslü kelimelerin ardından bizi mutsuz eden nokta ise bu canavarın bir süre daha buralara uğrama planının olmayışı. Bu yüzdendir ki 18.yy’da söylendiği bilinen meşhur “Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler” sözü, Raptor meraklılarının bir süre daha duymak zorunda kalacağı ibareler arasında olacak. Lakin bu konuda güzel opsiyonlar sunan Ford, Black Edition serisinin ardından Ranger Wildtrack X ile Raptor hissiyatını biraz da olsa yaşatma konusunda güzel bir adım atıyor.

rangerwildtrackx8

Raptor ile özdeşleşen metalik mavi rengiyle baktığımız ilk andan itibaren bizi kendisine çekmeyi başaran Ranger Wildtrack X belli başlı noktalar üzerinden ayrılıyor. Ön ızgara bölümü, tavan rayları, yan bölümdeki basamaklık ve özel tasarım alaşım jant seti bu noktadaki yardımcılar arasında ön planda.

rangerwildtrackx5

Çift kabin olarak satışa sunulacak olan bu versiyonun içerisinde ise biraz daha çalışılmışlık hissiyatı yaratılması adına tamamen deri döşemeden faydalanıldığını görüyoruz. Bunlar dışında motorun da içerisinde bulunduğu diğer tüm bölümler, standart Wildtrack ile ortak paydada buluşuyor. Kaputun altında yatan 3,2 litrelik dizel motorun 197 beygir güç ve 470 Nm tork değerlerini dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktardığını belirtmekte fayda var. Sipariş kabulüne başlanan versiyonun ilk teslimatları Ağustos ayından itibaren başlayacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir