İki Çekerli Fiesta R2’yi Uçuran Türk: Murat Bostancı…

By on 16 Eylül 2012

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Fiesta S2000 ile yarışan Murat Bostancı, co-pilotu Onur Vatansever ile Ukrayna’da da otomobillerinin performansından maksimum faydalanmasını bildiler. Üç günlük yarışta iki çeker klasmanında daima önlerde yer alan ekip, birkaç etapta genel klasmanda ilk beş içerisinde etap zamanına imza atarak Yalta Rallisi’ni genel klasman 7’ncisi ve iki çeker 3’üncüsü olarak bitirdiler.

Doğu Avrupa ve Türkiye Şampiyonası için olağanüstü sonuçlar

Elde edilen zaferle Doğu Avrupa Ralli Şampiyonası’nda liderliğe yükselen Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı, bundan sonraki yarış olan Bulgaristan Rallisi’ne yüksek motivasyonla gidiyor. Türkiye’nin ilk IRC galibi Avcı, IRC ve Doğu Avrupa Şampiyonası için verilen puanlara ilave olarak Yalta Rallisi’nden Türkiye Ralli Şampiyonası’na da puan taşıdı. Yağız Avcı, Doğu Avrupa Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da liderliğe yükseldi.

Serdar Bostancı: “Hedefimize ulaşıp Türkiye’ye bu gururu yaşattığımız için mutluyuz”

IRC gibi dünya motorsporları arenasının dikkatle izlediği rallide zafere ulaşmaktan mutlu olduklarını belirten Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Doğru hedefler ve doğru stratejileri deneyimimiz, yetenekli genç ekibimiz ve dayanıklı otomobillerimizle birleştirdiğimizde zaferlerin bize uzak olmadığını biliyorduk. Bu yarışı kazanmamızla birlikte Ford’un 2010 yılından bu yana Fiesta S2000 ile IRC’de zafere ulaşan ilk ekip olmamızdan dolayı da gururluyuz. Bugün sadece Türk Ralli Sporu için değil, Türk sporu için de anlamlı ve unutulmayacak bir gün. Yıllardır rallide hasret kalınan dünya çapında sportif başarıyı Castrol Ford Team Türkiye olarak vatandaşlarımıza yaşattığımız için çok mutluyuz. Fiestalarımız, pilotlarımız, co-pilotlarımız, ekibimiz ve tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir