İki Alman Karşı Karşıya: F10 kasa BMW 530i Volkswagen Arteon R-Line’a Karşı [Video]

By on 25 Kasım 2017

Haziran ayının ilk dönemi içerisinde Türkiye pazarına giriş yapan Arteon, CC‘nin üretimden kaldırılmasının ardından Volkswagen ürün gamına eklendi. Dış tasarımındaki dikkat çekici karakter farklılıklarıyla övgüyü hak etmesine karşın kokpitiyle Passat’tan pek bir farkı olmayan model yer yer de eleştirilmedi değil.

Türkiye’de sadece 2.0 litrelik dizel versiyonla 278.000 TL‘lik başlangıç fiyatıyla satışa çıkan Arteon bağımsız performans garajlarına da yavaş yavaş girmiş durumda. Sık sık kıyaslamalarla da gündeme gelen modelin karşısına bu kez asfalt üzerinde F10 kasa BMW 5 Serisi çıkartıldı.

Teknik detaylarıyla ilgili çok detaylı bilgilerin yer almadığı bu yarışta 530i’de 3.0 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Standart versiyonuyla 272 PS güce sahip olan 5-Serisi’nin 528i ve 523i versiyonlarında benzer motorun farklı güç değerleriyle sunulduğu biliniyor. Volkswagen Arteon’da ise versiyonlar arasında en üstte yer alan 280 PS‘lik benzinli model olduğu söyleniyor. Ağırlık oranı olarak da F10 kasaya 5 Serisi’ne göre avantajlı olan Arteon’un kalkış sırasındaki ivmelenmesi de gözlerden kaçmıyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu merak edilen karşılaşmayla baş başa bırakalım. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir