Hyundai’yi Test Etti ve Kazandı. Büyük Ödül Hyundai İ20, Auto Show’da Teslim Edildi…

By on 11 Kasım 2012

Hyundai’nin geleneksel hale gelen test sürüş günleri, yine oldukça heyecanlı geçti. 10 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Hyundai Test Sürüş Günleri” süresince, Türkiye çapındaki 71 adet yetkili satış noktasında farklı Hyundai modelleri ile test sürüşü yapanlar, çekilişe katılarak bir adet i20 1.4 litre Tune Otomatik otomobil kazanma imkanına sahip oldu. İstanbul’daki Hyundai ERK Plaza’da test sürüşü yaparak çekilişe katılan Niyazi Ayar, ödülünü Auto Show 2012 Hyundai standında düzenlenen bir törenle teslim aldı. Hyundai Assan CEO’su Won Shin Chang ve Genel Müdür Ümit Karaarslan’ın teslim ettiği Hyundai i20 ödül törenine tüm Hyundai Assan üst düzey yöneticileri de katıldı.

Aynı zamanda “Hyundai Test Sürüş Günleri” etkinlikleri süresince Hyundai modellerini test edenler birbirinden değerli hediyeler de kazandı. Test sürüşleri süresince Hyundai bayilerini ziyaret edip tüm modellerle test sürüşüne katılan kişiler arasında yapılan çekilişle 3 adet Ultrabook diz üstü bilgisayar ve 150 kişiye de dijital fotoğraf makinesi hediye edildi. Hediyelerle renklenen ve yeni modellerle oldukça keyifli bir deneyim haline getirilen “Hyundai Test Sürüş Günleri” aynı zamanda çeşitli aktivitelerle tüm ziyaretçiler için keyifli bir ortam sundu.  10 Ekim – 4 Kasım 2012 tarihleri arasında Hyundai Test Sürüş etkinliğine katılanlardan ödül kazananlar listesini görmek için www.hyundai.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yeni i20

Hyundai’nin Avrupa Ar&Ge Merkezi Rüsselsheim’da Avrupalı müşteriler için özel olarak tasarlanan Yeni i20, ilk defa bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilmişti. Hem dış tasarım hem de iç mekanda değişikliklere gidilerek çok daha modern ve yenilikçi bir görünüme kavuşan Yeni i20, özellikle genç müşterilerin tercihi olmayı hedefliyor. Mevcut i20’nin başarılı şasisi üzerine geliştirilen Yeni i20, sadece tasarım anlamında değil, yüksek teknolojisi, artan konforu ve segmentinde çağ açacak donanımlarıyla da yenilikçi yüzünü sergiliyor. Markanın akıcı tasarım felsefesinden nasibini alan Yeni i20, tüm diğer Hyundai modellerinde olduğu gibi artık altıgen ön panjuru ile markanın karakteristik bakışlarına sahip. Yine markanın karakteristik far yapısı ile yenilenen Yeni i20, LED gündüz farları ile son derece şık ve agresif bir bakış sergiliyor.

Yeni i20 genişleyen ölçüleri, artan malzeme kalitesi ve yüksek teknolojili donanımları ile bir önceki i20 modelinin başarısını çok daha ileriye götürüyor. Yeni i20, 1,2 litre ve 1,4 litrelik benzinli motorlar ile 1,4 litrelik dizel motora sahip. Tüm motorlar bir önceki jenerasyon i20’den baz alınırken 1,2 litrelik benzinli motorda kullanılan D-CVVT (çift değişken zamanlamalı supap) teknolojisi ile gücü 78 PS’den 85 PS’e çıkartıldı. 1,4 litrelik benzinli motor 100 PS, yine 1,4 litrelik dizel motor ise 90 PS güç üretiyor. 1,2 litrelik benzinli motor 5 ileri düz, 1,4 litrelik dizel motor ise 6 ileri düz vites ile tercih edilebilirken 1,4 litrelik benzinli motor 6 ileri düz veya 4 ileri otomatik vites seçenekleri ile satışa sunuluyor. Hyundai i20, 28.490 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir