Hyundai’nin En Başarılı Teknisyeni Servis Olimpiyatları İçin Kore Yolcusu!

By on 26 Temmuz 2013

Bu yıl sekizincisi düzenlenen ve geleneksel olarak her iki yılda bir gerçekleştirilen “Hyundai Teknisyenler Olimpiyatı”, 7-8 Temmuz 2013 tarihlerinde Hyundai Assan Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Önceki yıllarda Hyundai’nin global olimpiyatlarında dünya ikinciliğini ve üçüncülüğünü defalarca elde eden, “Arıza Bulma” dalında da bir kez dünya üçüncülüğü kazanan Türk teknisyenler, bu yıl şampiyonluk parolasıyla olimpiyatlara katılacaklar.

Shell’in katkılarıyla gerçekleştirilen 8. Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı’na, tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Hyundai Yetkili Servisleri’nden 130 teknisyen katıldı. Yapılan ön elemeler sonucunda belirlenen 10 finalist, 7 Temmuz’da Hyundai Assan Genel Müdürlüğü’nde yapılan sınava girme hakkını elde etti. Teorik sınav, motor mekanik, elektrik, otomatik şanzıman ve motor işletim sistemi uygulaması ana başlıklarını içeren 5 farklı istasyonda yaklaşık 7 saat süren pratik uygulama sınavından geçtiler. Zorlu maratonun ardından Hyundai Teknisyenleri arasında birinciliği İzmir Yükseliş Otomotiv’den İsmail Toy, ikinciliği İzmir Çakırlar Otomotiv’den Özdemir Yapar ve üçüncülüğü de İstanbul DKY Otomotiv’den Murat Aktaş kazandı.

Hyundai Teknisyen Olimpiyatlari 2013 - Onder Goker ve Ismail Toy8’inci Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı’nda dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödülleri, Hyundai Assan fabrikasında düzenlenen organizasyonla sahiplerine verildi. Birinciliği kazanan İsmail Toy, elde ettiği başarının ardından 2013 yılı Ekim ayında Kore’de düzenlenecek Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını da kazandı.

Ödül töreninde oldukça heyecanlı olduğu gözlenen İsmail Toy, “Elde ettiğim başarıdan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Kore’de düzenlenecek yarışmada, ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek ve güzel bir sonuçla geri dönebilmek için çok çalışacağım” dedi.

Hyundai’nin “Müşteri Memnuniyetinde 1 Numara” olma hedefiyle paralel olarak çalışmalarını sürdüren Hyundai Akademi tarafından verilen eğitimler ve düzenlenen yarışmalar sayesinde, yetkili servislerde çalışan yaklaşık 600 teknisyenin gelişimlerine katkı sağlanıyor, bu sayede servislerde sunulan hizmetin kalitesi ile satış sonrası müşteri memnuniyetindeki başarının daha da yukarılara taşınması amaçlıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir