Hyundai’den U-20 Dünya Kupası İçin 112 Araç!

By on 04 Haziran 2013

FIFA 20 Yaş Altı (U-20) Dünya Kupası’nın resmi otomotiv sponsoru Hyundai, Türkiye’nin 7 şehrinde yapılacak turnuva boyunca kullanılacak 112 adet aracı, gerçekleştirilen törenle FIFA’nın resmi organizasyon komitesi olan Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim etti.

Turnuvanın İstanbul’da oynanacak maçlarına ev sahipliği yapacak olan Türk Telekom Arena Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen törene Hyundai Assan ve TFF’nin üst düzey yönetimi katıldı.

Törende konuşma yapan Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Dünyanın dört bir yanında insanları birbirine bağlayan en önemli spor organizasyonuna destek olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Futbolun coşkusunu, heyecanını ve takım ruhunu markamızın felsefesiyle bir bütün olarak yaşıyoruz. Bu yıl, Hyundai’nin dünyadaki en önemli yatırımlarından biri olan İzmit Fabrikamız’ın da kurulu olduğu ülkemizde bu turnuvanın gerçekleştirilecek olması bizim için büyük bir heyecan yaratıyor. Organizasyonun en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için sağladığımız yüksek kaliteye, üstün güvenliğe ve çevre dostu özelliklere sahip modern premium araçlarımızla, futbolun gelecekteki yıldızlarına destek vermek bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bu vesileyle tüm Türk halkını ve özellikle de gençlerimizi, 7 şehirde yapılacak maçlara bekliyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı ise şunları söyledi: “Hyundai, FIFA’nın 6 ana sponsorundan biri. Güney Kore’nin gurur abidesi olan böylesine büyük ve global bir markayla işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu adına, Hyundai’ye ve değerli yöneticilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunmak istiyorum”.

Hyundai-TFF Arac Teslim Toreni-3FIFA U-20 Dünya Kupası 2013, dünya çapındaki 24 ülkenin 20 yaş altı milli takımının katılımıyla İstanbul, Kayseri, Trabzon, Rize, Gaziantep, Antalya ve Bursa olmak üzere 7 şehirde gerçekleştirilecek. 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında düzenelenecek turnuva boyunca Hyundai’nin Equus, Genesis, i40, i30, ix35 ve H1 modelleri kullanılacak ve tüm FIFA ve TFF yetkilileri, hakemler ve organizasyon görevlileri taşınacak.

Dünya kupasına özel olarak Hyundai’nin tüm Türkiye çapındaki 71 Yetkili Satıcısı ve 80 Yetkili Servisi’nde çeşitli organizasyonlar düzenlenecek. 15 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Hyundai yetkili satıcılarında gerçekleştirilecek Test Sürüşü aktivitesi sayesinde 1.050 kişiye FIFA  U-20 Dünya Kupası Final Maçı’na bilet, 10 kişiye 3D LED TV, 20 kişiye Sony PS3 ve Adidas kol saati kazanma şansı sunulacak. Bununla birlikte maçların oynanacağı 7 ayrı şehirde bulunan Hyundai Yetkili Servis’lerinin düzenleyecekleri Before Service aktiviteleri ile Hyundai’nin Türkiye ve Kore’deki ödüllü teknisyenleri müşterilerin araçlarına ücretsiz check-up yapacak ve aktivite boyunca Hyundai Blue Card’ın etkin bir şekilde tanıtımı yapılacak.

FIFA’nın 1999 yılından bu yana dünya çapındaki tüm organizasyonlarının resmi sponsoru olan Hyundai, Türkiye’deki 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın yanı sıra 15-30 Haziran arasında Brezilya’da yapılacak Konfederasyon Kupası ve yine önümüzdeki yıl Brezilya’da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası dahil olmak üzere 2022’ye kadarki tüm FIFA turnuvaların resmi otomotiv sponsoru olmaya devam edecek. Uluslararası futbolun gücüyle birlikte UEFA Avrupa Futbol Şampiyonaları’nı da 2000 yılından bu yana destekleyen Hyundai, marka imajı ve bilinirliğini artırmayı sürdürecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir