Hyundai’den Paris’te Üç Farklı Amaç İçin Farklı Dünya Prömiyeri…

By on 27 Eylül 2012

Hyundai, Paris Otomobil Fuarı’nda üç farklı amaca hizmet eden yenilikleriyle şov yaptı. Avrupa odaklı yeni nesil i30’un üç kapılı sportif versiyonu, motorsporları dünyasının yeni gözdesi i20 WRC ve sıfır emisyon sayesinde çevreye hiç zarar vermeyen ix35 Fuel Cell fuarda Hyundai standının zirvesini oluşturdu.

Yeni nesil üç kapılı i30, Hyundai’nin C segmenti’ne yepyeni bir bakış açısı anlamına geliyor. Daha fazla yenilik ve daha fazla dinamizm için hazırlanan üç kapılı i30, beş kapılı hatchback ve cross wagon kardeşleri gibi Hyundai’nin Almanya’daki Avrupa Tasarım Merkezi’nde tasarlandı. Bu yeni versiyon markanın Avrupalı müşterileri için  C-segmenti’nde hazırladığı ilk üç kapılı sportif model olarak öne çıkarken yepyeni hatlarıyla sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Yeni tip tamponlar, önde ve arkada yer alan yeni sis lambaları, ağ şeklindeki yeni ızgarası ve keskin çizgilerden oluşan arka tasarımıyla oldukça dikkat çekici olan üç kapılı model, tıpkı diğer i30 versiyonları gibi üst düzey kaliteli havasını sürdürüyor ve yüksek donanımlarıyla da kullanıcılarına eşsiz konfor vaat ediyor. Güçlü ve verimli motorlarıyla üstün bir sürüş kalitesi sunan üç kapılı i30, düşük yakıt tüketimiyle de ekonomik olduğunu gözler önüne seriyor.

Hyundai’nin fuardaki önemli bir diğer yeniliği ise, çoğu kişinin merakla beklediği ve markanın ralli parkurlarına dönüşünü simgeleyen i20 WRC modeli oldu. Markanın saf ve üstün performansını yarış parkurlarında gururla yansıtacak olan i20 WRC, Accent WRC’den sonra Hyundai için motorsporlarında en etkileyici ve en önemli otomobillerden biri olacak. FIA’nın kurallarına uygun olarak olarak üretilen otomobilin resmi olarak parkurlara dönüşünün müjdesini veren Hyundai, hem prestij hem de rekabet adına önemli bir zafere imzasını atmış oluyor.

Hyundai’nin fuardaki bir diğer yıldızı ise ix35 Fuel Cell olacak. Markanın gelecekte izleyeceği teknolojik yol haritası hakkında sürdürülebilir bir proje olan ix35 Fuel Cell, eklenen 24 kW’lık lityum-polimer pil ve 100 kw’lık yakıt hücresiyle birlikte yüksek performans ve uzun menzil sunuyor. Hyundai ix35 Fuel Cell, aslında sürüş özellikleri ve performans olarak standart ix35 ile aynı, ancak günümüzdeki elektrikli araçlardan daha verimli. Hidrojen dolumu yine yakıt dolumu gibi birkaç dakika süren ix35 Fuel Cell, 0’dan 100 km/s hıza 12,5 saniyede ulaşıyor, maksimum 160 km/s hıza çıkabiliyor ve arada başka bir doluma gerek duyulmaksızın tam 588 km yol yapabiliyor. Hyundai, ix35 Fuel Cell’in seri üretimine Aralık ayında başlanacak ve kamu ile özel filolara ilk teslim 2013’ten itibaren yapılacak.

Hyundai Motor Avrupa Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth ise “Paris Otomobil Fuarı, Avrupa’nın otomotiv takvimindeki önemli organizasyonlarından biri. Bu sebeple biz de Hyundai olarak bu önemli fuar için güçlü üç yeni modelimizi seçtik. Her Hyundai modeli, bizim Avrupa’ya ve vatandaşlarına bugün ve gelecekte olan bağlılığımızı gösteriyor. Yeni nesil üç kapılı i30, gerçek Avrupalı i30 ailemizin en yeni üyesidir. Ralli otomobilimiz i20 WRC ise bir otomotiv markası olarak en gelişmiş teknolojimizi gözler önüne seriyor. Bu, aynı zamanda gelecekte yollarda olacak modellerimizin teknolojisi ve sağlamlığı hakkında da önemli bir göstergedir. ix35 Fuel Cell ise Hyundai’nin gelecek nesil sıfır emisyonlu, yakıt hücreli otomobil anlayışının en güzel kanıtıdır” yorumunu yaptı.

Paris Otomobil Fuarı’nın kapıları, 29 Eylül ile 14 Ekim arasında açık kalacak ve Hyundai’nin yenilikleri ve tüm modelleri 3. Salon’da, D Koridoru, 417 Numara’da olacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir