Hyundai’den CES 2017’de Geleceğin Otomobilleri

By on 07 Ocak 2017

Hyundai, tüketicilerin daha fazla konfor ve güvenlik elde etmeleri için otomotiv ve bilişim teknolojilerini bir araya getirdi. Dünyanın önde gelen bilişim ve teknoloji sistemleri markası Cisco ile ortak projeler geliştiren Hyundai, kısa süre içerisinde otonom sürüşe sahip akıllı otomobiller üretecek.

Hyundai, Las Vegas’ta düzenlenen 2017 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) gelişmiş araç teknolojisi planlarını açıkladı. Hyundai’nin gelecekte üreteceği araçların kabininde yer alan üstün interaktif hiper bağlantı, kullanıcıların yaşam tarzlarına daha fazla rahatlık, kolaylık ve keyif getirecek. Hyundai geliştirdiği bu özel modelleri sayesinde, otomotiv ile bilişim teknolojilerini bir araya getirerek müşterileri için hareketliliği ve keyifli yaşamı sağlamayı hedefliyor.

Hyundai, pazardaki en güvenli ve en gelişmiş kendi kendine sürüş imkanı sağlayan otonom sistemlerine sahip hiper bağlantılı akıllı otomobiller üretirken bilişim ve güvenlik teknolojisinde dünya çapında lider olan Cisco’yla birlikte çalışıyor. Hyundai ve Cisco ile birlikte yürütülen ortak proje, mobil sistemlere sahip otomobiller için optimize edilmiş aracın kendi sistemi ile yollardaki teknolojik altyapıyla ilgili olacak. Aynı zamanda gelişmiş sistem, diğer araçlarla ve bugünlerde sıklıkla duyduğumuz ve ileride daha da fazla duyacağımız bir kavram olan ‘Internet of Things’ (loT) adı verilen ağ sayesinde kişiler arası iletişime de olanak sağlayacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir