Hyundai, Yepyeni Tasarım Felsefesiyle Modern Sanata Eşlik Ediyor!

By on 08 Kasım 2012

Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, 22-25 Kasım tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Yepyeni tasarımları ve gelişmiş teknolojileriyle öne çıkan ve dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markası olan Hyundai de bu önemli sanat günlerinde Contemporary Istanbul’da yepyeni i30 modelini sergileyecek. Modern sanata, modern premium felsefesiyle destek verecek olan Hyundai, doğadan ilham alan tasarımlarını ve hayranlık uyandıran üstün çizgilerini en az dünyaca ünlü sanat eserleri gibi ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Ayrıca yurt dışından gelecek olan yabancı sanatçılar, misafirler ve galeri sahipleri, İstanbul’un keyfini yepyeni Hyundai modelleriyle çıkarmış olacaklar. Tablolar ve soyut çalışmalardaki gibi üstün fikirleri, farklı bakış açılarını ve mükemmel tasarım sentezini karakteristik olarak felsefesine dahil eden Hyundai, özellikle i30 modeliyle modern çizgilere önem vererek bir otomobilin son derece ilgi çekici olabileceğini gözler önüne seriyor. Dururken bile hareketliymiş gibi dinamik bir izlenim uyandıran i30, beş kapılı hatchback ve cross wagon gövde tipleriyle birlikte benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip. Hyundai i30, aynı zamanda 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle de üstün bir kullanım zevki sunuyor.

Contemporary Istanbul, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sanatseverleri üstün eserlerle buluşturacak ve 55’i yurt dışı, 45’i de yurt içi olmak üzere toplam 100 modern sanat eseri sergilenmiş olacak. 600 sanatçının katılacağı bu özel günlerde Marlborough Gallery, Haunch of Venison, MaM-Mario Mauroner Contemporary Art gibi uluslararası çağdaş sanat galerileri ve Türkiye’deki en önemli galeriler bir araya gelecek. Uluslararası koleksiyonerleri, sanat profesyonellerini ve sanatseverleri konuk edecek olan Contemporary Istanbul’da birçok önemli çağdaş sanat eseri ilk defa görülebilecek. Günümüzün ve yarının da tartışılacağı CI Dialogues Konferans Serisi ile beraber özel davetler, açılışlar, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinlikleri de sanatseverlere sunmaya devam edecek.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir