Hyundai i30 Fastback’in Yurt Dışı Fiyatları Belli Oldu [VİDEO]

By on 09 Aralık 2017

Hyundai’nin sürpriz bir hamleyle i30 N ile temmuz ayında tanıtımını gerçekleştirdiği i30 Fastback‘in sokaklara çıkma zamanı artık çok uzak değil. Avrupa pazarında ilk adımda sunulacağı ülkelerden İngiltere için sipariş alımları başlayan modelin bu vesileyle fiyatıyla ilgili de ilk veriyi elde etme şansına erişiyoruz. SE Nav, Premium ve Premium SE olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin baz seviyesinde bile zengin özelliklere yer verilmesi potansiyel alıcıları fazlasıyla memnun edecek gibi gözüküyor.

hyundaii30fastbackprice2

Hyundai’nin i30 Fastback’te izlediği donanım stratejisine baktığımızda gözümüz ilk giriş seviyesi niteliğini taşıyan SE Nav’ı arıyor. Marka burada 8 inç’lik dokunmatik ekran, uydu navigasyonu, akıllı telefon entegrasyonu, sesli komut algılama, kablosuz telefon şarjı, deri direksiyon, geri görüş kamerası ve park asistanı, 17 inç’lik alaşım jant seti ve ön sis farı, elektronik ısıtmalı ayna, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi hatırı sayılır parçalara yer veriyor. Ortanca seviye olan Premium‘a geçtiğimizde ilk başta saydıklarımıza çift bölge otomatik klima, arka bölümde bardaklık, ısıtmalı deri koltuk, elektronik park freni, LED ön-arka ışıklandırma grubu ve ön park asistanı gibi özellikler ekleniyor. Donanımlar arasındaki en yüksek nokta olan Premium SE’de ise panoramik sunroof ve ısıtmalı direksiyon en dikkat çeken fark olarak ön planda.

hyundaii30fastbackprice13

i30 Fastback’in teknolojik donanımlarıysa en düşük donanımdan itibaren ciddi anlamda zengin. Hyundai bu bölümde, arka trafik asistanı ve kör nokta uyarı sistemi dışında tüm özellikleri giriş seviyesinden itibaren sunuyor. Bakıldığında; elektronik stabilite kontrolü, ABS, yokuş kalkış desteği, şerit takip ve uyarı ve sürücü dikkat uyarısının tüm versiyonlarda standart olarak sunulduğunu görüyoruz ki bu kullanıcı odaklı olarak düşündüğümüzde oldukça önemli. 120 PS güç üreten 1.0 litre benzinli ve 140 PS güç üreten 1.4 litrelik benzinli motor seçenekleriyle kombin edilebilecek olan araç, altı ileri manuel ve 7 ileri DCT otomatik şanzımanla alınabilecek. Hyundai i30 Fastback’in İngiltere tabanlı olarak açıkladığı başlangıç fiyatları şu şekilde;

hyundaii30fastbackprice6

i30 Fastback – SE Nav donanım – 1.0 litre benzinli motor – manuel şanzıman – 20.305 pound (27.289 dolar)

i30 Fastback – SE Nav donanım – 1.0 litre benzinli motor – manuel şanzıman – 22.105 pound (29.708 dolar)

i30 Fastback – SE Nav donanım – 1.0 litre benzinli motor – manuel şanzıman – 23.405 pound (31.455 dolar)

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir