Hyundai Dünya Çevre Gününü Bütün Bir Yıl Kutlayacak…

By on 06 Haziran 2013

Sadece modern otomobilleriyle değil aynı zamanda “5 Haziran Dünya Çevre Günü” ile birlikte Hyundai de yeşile bürünüyor. Doğaya olan duyarlılığını yıl sonuna kadar sürdüreceği aktivitelerle ve doğa dostu üstün modelleri ile destekleyecek olan Hyundai, çevreye olan duyarlılığını bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Düşük yakıt tüketimiyle birlikte, karbon emisyonu ve sera gazı etkilerinin azaltılması vurgulanacak ve bu çalışma dünya çapında da etkili olacak. Hyundai müşterilerine markanın çevreci bakış açılı sloganı olan “Go Green with Hyundai” logolu ürünler dağıtacak ve “Çevreci Sürüş Teknikleri” eğitimi tecrübeli Hyundai personeli tarafından verilmiş olacak.

Çevreci bakış açısı ile hazırlanmış, 10 noktadan kontrol hizmeti, tüm Hyundai modelleri için ücretsiz olarak yıl sonuna kadar 81 Hyundai Yetkili Servisi’nde yapılacak. Bu hizmet sayesinde Hyundai sahipleri, araçlarını daha çevreci bir hale getirebilecekler.

Hyundai-Go GreenÇevre dostu yeni modelleri kadar doğanın korunması için de yoğun çalışmalarını sürdüren Hyundai, “10 yılda 10.000 ağaç” sloganıyla çıktığı yolda “Hyundai Assan Hatıra Ormanı Ağaç Dikme Etkinlikleri”ne de ara vermeden devam ediyor. 2008 yılından bu yana İzmit Alikahya ve Körfez bölgelerinde dikilen ağaç sayısı 6 bin adede ulaştı. Hyundai Assan, 10 bin ağacın dikimi tamamlandığında yeni projeleriyle birlikte çevrenin korunmasına katkı sağlayıp ağaçlandırma faaliyetlerini sürdürecek. ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi’ne sahip olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından 2013 Yılı Çevreci Tesis Ödülü’ne de layık görülmüştü.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir