Honda’dan Pickup Atağı

By on 27 Kasım 2016

Honda, son yılların en iyi dönemini geçiren pickup pazarının taleplerine karşılık verebilmek için üretim bandını genişleteceğini açıkladı.

 

Honda’nın, ilk olarak 2005 yılında sadece Amerika pazarına sunmak üzere yola çıkardığı Ridgeline arada zaman zaman üretim kesintileri olsada 2017 model yılı ve Honda’nın yeni nesil tasarım diliyle kullanıcılara sunulacak. Küresel bazda hızla ivmelenen crossover, SUV ve pickup pazarı artan taleple birlikte son zamanların en iyi dönemini geçiriyor. Tarihinin belki de en iyi dönemini geçiren bu segmentte devasa boyutlara gelen pastadan elbetteki en büyük payı almak adına her üretici fabrikalarında daha fazla bu modellere yer açmaya başladı. Honda’da bu sürece dahil olan üreticilerden birisi.

hondariggeline2

Şu anda 2017 CR-V’nin üretiminde yoğun mesai harcayan Honda, artan talepleri karşılamak adına pickup üretimine daha fazla yer vereceğini resmi olarak açıkladı. Honda Motors Amerika müdürü Toshiaki Mikoshiba, “Hali hazırda var olan üretim kapasitemiz üzerinde düşünürken, Japonya’da ki üretimini de göz önünde bulundurmak zorundayız. Artan talep ve satış rakamlarına cevap verebilmek için daha fazla pickup üretmeliyiz.” diyerek 2017’den itibaren pickup üretiminin hız kazanacağını belirtti. Henüz resmiyet kazanmasada Honda’nın 2018 yılından itibaren Avrupa pazarına da sunacağı bir pickup modeli, kullanıcılara yeni bir opsiyon olabilir ve Honda’nın yüzünü güldürebilir; önümüzdeki günlerde bu soruların cevabını alacağız.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir