Hem Ticari Hem Sportif; 2018 Ford Fiesta VAN

By on 25 Nisan 2018

Kasım 2016‘dan itibaren başlayan uzun soluklu piyasaya çıkış yolcuğunun ardından geçtiğimiz eylül ayında Türkiye pazarına giriş yapan Ford Fiesta, yeni jenerasyonuyla birlikte hiç olmadığı kadar zenginleşti. Gerek sahip olduğu donanımlar gerekse versiyonları içerisine alan bu çeşitlilik 2018’de de devam ediyor.

Bu kapsamda VAN versiyonuna kavuşarak ufak çaptaki ticari işletmeler için de akıllara gelebilecek bir otomobil haline gelen Fiesta, sportif karakterinden ise kesinlikle hiçbir şey kaybetmiyor. Ford’un bu versiyonda bile ST-Line donanım paketini sunması, araca sahip olacak kullanıcıların mesleki kullanımları dışında, günlük bir sportif otomobil hissiyatına da sahip olmasına olanak tanıyacak.

2018fordfiestavan2

Aslında Ford Fiesta Van demenin, arka koltukların ve camların çıkartıldığı anlamına geldiğini hemen hepimiz biliyoruz. Benzer pek çok modelde olduğu gibi arka bölme ile araya ufak bir tel bölme ile sınır çeken Ford, bunun dışında yeni Fiesta’da gördüğümüz her şeyi birebir şekilde versiyona aktarıyor.

2018fordfiestavan11

Konsolunun merkezinde yer alan, Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inçlik multimedya ekrandan başlayıp diğer tüm seçeneklere gelince kadar uzanan bu ortak parçalar donanım seviyelerine göre değişim gösterecek. Aracın elektronik destek kısmında ise çarpışma öncesi uyarı, yaya algılama, otonom acil frenleme, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı ve trafik levhaları algılama gibi oldukça kullanışlı parçalar mevcut.

2018fordfiestavan9

2018 Ford Fiesta VAN’ın motor seçenekleri üç farklı başlık altında şekilleniyor. İki tane benzinli ve bir adet dizel olmak üzere ayrışan bu ünitelerin giriş seviyesinde 84 beygir güç üreten 1,1 litre üç silindirli makine var. Diğer benzinli opsiyonda ise 123 beygir güç üreten 1.0 litrelik EcoBoost yer almakta. Aracı tamamen ticari amaçlı düşünenlerin nispeten daha çok ilgisini çekecek olan dizel kısmında ise 1,5 litrelik makine 84 ve 118 beygirlik iki farklı güç seçeneğiyle alınabilecek. 500 kilograma kadar yük taşıyabileceği söylenen Fiesta VAN’ın sonbahar döneminden itibaren satışa sunulacak.

2018fordfiestavan6

2018fordfiestavan8

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir