Helikopter Motorlu Süper Motosiklet Yeni Versiyonuyla Geri Dönüyor!

By on 19 Ağustos 2017

Bundan on yedi yıl öncesinde üzerinde helikopter motoruyla tüm dünyanın karşısına bir motosiklet çıkarıldı. Rolls-Royce marka motorla 320 beygir güç ürettiği açıklanan Y2K isimli bu süper motosiklet, eriştiği hızlarda dünya rekoruna da imza atmayı başarmıştı.

Marine Turbine Technologies ekibi tarafından geliştirilen Y2K’nin üretimiyse 2005 yılına kadar el yapımı olarak devam etti. Böylesine sükse yapan bir modelin ardından uzunca bir süre sessiz kalan MTT ekibi, yine dönemine damga vuracak bir süper motosikletin hazırlıkları içerisinde olduğunu geçtiğimiz şubat ayında duyurmuştu. Bugünse artık bu canavarla ilgili her ne kadar korkutucu olsa da teknik değerler var.

20RR adıyla sokaklara çıkacak olan motosiklet ilk versiyonda olduğu gibi türbin motordan güç alacak. Motosikletin geliştirme sürecine devam eden Marine Turbine Technologies ekibi 2000 yılına oranla ciddi anlamda gelişen dünya rekorlarına ayak uydurmak adına fazlasıyla iddialı. Ekibin 420RR için paylaştığı rakamsal parametlere baktığımızda 420 beygir güç ve 813 Nm tork gibi ciddi değerlerle karşılaşıyoruz. İlk çıktığı dönemde olduğu gibi dünyanın en hızlı motosikleti ünvanını alma konusunda iddialı olacağının sinyallerini veren 420RR meraklılarının yeni oyuncağı olmak için gün sayıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir