Haydi Çocuklar Toyota’nın “Hayalimdeki Araba” Resim Yarışması Başlıyor…

By on 01 Aralık 2012

Her yıl olduğu gibi dünyanın 5 kıtasından binlerce çocuğun katılacağı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye ayağı başlıyor. Bu yıl ikinci kez 15 yaşın altındaki Türk çocuklarının da katılacağı yarışma için başvurular 15 Şubat 2013 tarihine kadar sürecek. Türkiye’deki değerlendirmelerde 3 ayrı kategoride (10 yaş altı, 10-12 yaş arası, 13-15 yaş arası) ilk 3 dereceye giren resimlerin sahipleri  Nintendo Wii, PSP (PlayStation El Oyun Konsolu), iPod Shuffle, Apple iPad, iPod Touch, iPod Nano, Apple iPhone 4S ve  Samsung Galaxy Note gibi değerli ödüllerin yanında Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı da kazanacak. Toyota’nın dünyada 2004 yılından beri kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ile gerçekleştirdiği yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” teması ile hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunarken, hem otomobillere ilgi duymalarını hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramalarını amaçlıyor. Geçen yıl ilk kez Türkiye’den çocukların da yer aldığı yarışmaya 11 bin 240 çocuk resimleriyle katılmış, 10-12 yaş kategorisinde Türkiye ikincisi olan Dilara Gün  “En iyi finalist” ödülünü almaya ve Japonya Ödül Töreni Seyahatine katılmaya hak kazanmıştı.

Nasıl başvuracaksınız?

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na katılmak isteyen çocuklar hayallerini bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip istenilen türde kağıda istenilen resim malzemesi kullanılarak resmedebilirler.

Katılımcılar, resimlerini başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edilebilecekler. www.toyota.com.tr web sitesinden plazaların adreslerine ulaşmak mümkün.

Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini ve başvuru formu ile birlikte Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. (Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine gönderebilecekler.

Ayrıntılı bilgi için www.toyota.com.tr web sitesini ziyaret edebilir, sorularınızı hayalimdeki-araba@toyota.com.tr  e-mail adresine gönderebilir ya da Toyota İletişim Merkezi’ni 0 (212) 354 0 354 arayabilirsiniz.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir