Goodyear Internet Sitesinde Lastiğin DNA’sına Ulaşılacak…

By on 28 Mayıs 2012

Goodyear’in internet sitelerinde, yeni Avrupa Birliği lastik etiket değerleri ve lastiğin 50’ye yakın farklı kritere göre performans değerleri bulunacak…

110 yılı aşkındır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, internet siteleri üzerinden, tüketicilerin satın aldıkları lastik hakkında daha fazla bilgi almalarını sağlayan lastik etiketi uygulaması hakkında tüketicilerini bilgilendirecek. Etikette yer alan bilginin dışında, lastiğin DNA’sı olarak adlandırılan 50’ye yakın kritere ait performans değerleri de internet sitesinde paylaşacak.

1 Kasım 2012’de Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe girecek olan lastik etiketlemesine ilişkin uygulama hakkında tüm bilgiler Goodyear’ın internet sitelerinde bulunacak. Internet sitesinde gösterilen her bir ürüne ilişkin derecelendirmenin lastik boyutuna göre açıkça belirten bilgileri ve yeni lastik etiketi, değeri, amacı ve Goodyear’ın bu yeni kriterlerle nasıl çalıştığıyla ilgili tüketicilere yönelik kapsamlı bilgileri içerecek. 30 Mayıs 2012 itibarıyla, Avrupa Birliği sınırları içinde satılan tüm lastikler için üreticiler gönüllü olarak etiketlemeye başlayabilecek.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Depres, “Bilindiği üzere, yeni Avrupa lastik etiketi, 3 temel lastik performansı olan yakıt verimliliği, ıslak zemin kavrama performansı ve harici yuvarlanma gürültüsü hakkında bilgi verecek. Biz Goodyear’da lastiklerimizi 50 kritere göre test ediyoruz. Ürünlerimizin bu kriterlere göre gösterdikleri performansa ilişkin bilgileri tüketiciye sunabilmek için internet sitemizi yeniden geliştirerek, yalnızca etiket bilgilerini değil, aynı zamanda dikkate aldığımız başka birçok kriterle ilgili ek verileri burada yayınlayarak, güvenli ve konforlu bir yolculuk için erişime açmaya karar verdik” dedi.

Akıllı telefonla etiket okuma

Tüm bunların yanısıra Goodyear, bu yıl Kasım ayı itibarıyla satılan tüm lastiklerde zorunluluk haline gelecek QR kodlarını (iki boyutlu barkod) yeni Avrupa lastik etiketlerine işleyecek. Tüketiciler akıllı telefonları yardımıyla lastiğin özellikleri hakkında eksiksiz bilgiye sahip olabilecek.

QR kodunun etiketin markaya ayrılan kısmında kullanılması, müşterilerin üç etiket ölçüsünün ötesinde lastiğin tüm avantajlarını ve performans kriterlerini görmelerini sağlayacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir