GOODYEAR, “Fortune 500” Listesindeki Tek Lastik Üreticisi Oldu…

By on 23 Mayıs 2012

Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi tarafından her sene yayınlanan, ABD’nin en çok ciro yapan 500 şirketi listesi “Fortune 500”de tek lastik üreticisi olarak yerini aldı…

110 yılı aşkındır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, Fortune Dergisi’nin yapmış olduğu değerlendirmede, 2011 yılında yaptığı 22.8 milyar dolarlık satışla 126’ıncı en büyük şirket ve listede yer almayı başaran tek lastik firması olarak seçildi.

1955 yılından beri dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi’nin derlediği “Fortune 500” listesi, ABD’deki şirketlerin toplam yıllık cirolarına göre sıralanıyor. “Fortune 500” listesinin tamamı derginin 21 Mayıs 2012’de çıkan sayısında yer aldı.

“İnovasyona ve kaliteye tutkuyla bağlıyız”

Goodyear Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rich Kramer, Fortune 500’de yer alan tek lastik üretici şirket olmalarının gururunu yaşadıklarını kaydetti.Rich Kramer, global krizin etkilerinin tüm sektörlere yansıdığı bir dönemde satışlarını artırarak Fortune 500’de bir önceki seneye göre 14 sıra yükselmenin önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Kramer, Goodyear’ın bu artışın yenilikçilik konusunda öncü bir şirket olma stratejisinden kaynaklandığını belirtti. Kramer, “İşimizin odağında yenilikçilik ve kalite bulunuyor. Arkadaşlarımız, sadece yeni ürün geliştirme konusunda değil, faaliyetlerimizin ve hizmetlerimizin her alanında yenilikçi vizyonları ile gelişimi esas almışlardır” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir